Urlop to nie kolejne zadanie do wykonania — postaw na relaks

Jeśli marzysz o dobrym, harmonijnym życiu, w pełni sił i zdrowiu przez jak najdłuższy czas, niezbędne są równowaga między pracą i wypoczynkiem, umiejętność odpuszczania i przestrzeń na relaks, również podczas urlopu.
Urlop to nie kolejne zadanie do wykonania — postaw na relaks

Niezależnie od Twoich wakacyjnych planów — czy to będzie dłuższy urlop w pięknym miejscu, kilka dni niespiesznej laby albo sportowych aktywności, a może weekendowy wypad za miasto — pamiętaj, że urlop to nie kolejne zadanie do wykonania, a zwolnienie tempa, odpoczynek od codziennego zabiegania, zadbanie o poprawę samopoczucia i regenerację organizmu – tłumaczą eksperci od dobrostanu z Manor House SPA, który w prestiżowym konkursie Perfect SPA Awards 2024 został wybrany Najlepszym Hotelem SPA w Centrum Polski.

Relaks – jeden ze sposobów na długowieczność

Im szybciej żyjemy, im większa odpowiedzialność i presja obowiązków, im więcej bodźców i informacji, tym bardziej potrzebujemy ciszy i spokoju, prawdziwego wypoczynku, głębokiego oddechu i błogiego relaksu. Organizm będzie nam wdzięczny, gdy na urlop wybierzemy miejsce, w którym czas płynie wolniej, łatwiej o zdrowy sen, odprężenie i oderwanie się od codziennych problemów, gdzie można oczyścić głowę z natłoku myśli, zaopiekować się ciałem, zregenerować siły. Takim jak Polskie Centrum Biowitalności w mazowieckim kompleksie hotelowym Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów*****. 

Holistyczne uzdrawianie

Sprawdzonym przepisem na dobre zdrowie i samopoczucie oraz ogólny dobrostan jest holistyczne podejście: harmonia ciała, umysłu i duszy, relaks na łonie natury, zdrowe odżywianie i pielęgnowanie drobnych przyjemności, które poprawiają nastrój oraz odstresowanie się. Doskonałe efekty przynosi praca z ciałem — zabiegi SPA, masaże, kąpiele, saunowanie, energetyczne terapie… skutecznie redukują napięcia i wyciszają stres.

Gdy dbamy o siebie na każdym poziomie, zwalniamy tempo życia, jesteśmy bardziej uważni na swoje potrzeby i sygnały, jakie daje nam ciało, łatwiej odgonić stres, utrzymać dobrą kondycję psychofizyczną i tym samym żyć dłużej i lepiej. Pamiętajmy więc o:

  • regularnym ruchu — mogą to być nawet spacery,
  • przebywaniu na świeżym powietrzu — obcowanie z przyrodą wpływa na poprawę sił witalnych i odporność,
  • świadomym oddechu — głęboki oddech zmniejsza napięcie, poprawia wydolność, dotlenia,
  • umiarkowanych kąpielach słonecznych — słońce i witamina D3 się lubią, a jej niedobór może się wiązać z osłabieniem organizmu, a nawet depresją,
  • zdrowym jedzeniu, jesteśmy bowiem tym, co jemy, a prawidłowy mikrobiom wpływa zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne,
  •   higienie snu — jakość i długość snu oraz regulacja rytmu dobowego są kluczowe do prawidłowego funkcjonowania, bezsenność wiąże się ze zmęczeniem, pogorszeniem sprawności intelektualnej, koncentracji i pamięci, spadkiem nastroju, a przewlekłe zaburzenia snu mogą prowadzić do rozwoju wielu chorób.

Bądź blisko natury

Nieocenione korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia ma kontakt z naturą, przebywajmy więc w jej towarzystwie tak często, jak tylko możemy. Przepiękny, zabytkowy park Manor House SPA daje wiele możliwości relaksu: spacery w otoczeniu zachwycającej przyrody i przy akompaniamencie śpiewu ptaków, chodzenie boso po trawie (uziemianie, czyli earthing lub grounding), przytulanie do drzew (silwoterapia i kąpiele leśne), budzenie energii życiowej w Ogrodzie Medytacji, który tworzą: Kamienny Krąg Mocy, Ogród Zen, Piramida Horusa, energetyczne spirala i labirynt. Dzięki pozytywnym energiom, których siła sięga do 30.000 j. Bovisa (neutralny poziom dla zdrowego organizmu to 6.500 Bovisów) przebywanie na terenie Manor House SPA wzmacnia siły witalne. Można zaszyć się w urokliwym zakątku, poczytać na hamaku, wyciągnąć twarz ku słońcu relaksując się na leżakach czy napić się dobrej kawy w cieniu ogrodowych altan, a w ciepłe weekendy w Witalnej Wiosce SPA oddać się słowiańskim rytuałom zdrowia, które niosą błogi relaks i wiele prozdrowotnych korzyści dla zestresowanego organizmu.

Zrelaksuj się w SPA

Hotel Manor House szczyci się najlepszym od lat holistycznym SPA w Polsce. W Łaźniach Rzymskich można wziąć udział w seansach saunowych w płótnach, a w wybranych terminach także w sesjach nocnego saunowania. Polecamy kąpiele w bezchlorowym basenie z ożywioną wodą, która pielęgnuje skórę, nawet tę wrażliwą, kąpiele żywiczne, głęboko oczyszczające i w wysokich wannach ofuro, również dwuosobowych, które umożliwiają łączenie prozdrowotnych kąpieli w japońskim stylu z romantycznym czasem we dwoje.  W Gabinetach Bioodnowy dostępne są: relaksujące masaże, zabiegi pielęgnacyjne i terapie energetyczne oraz autorski program odmładzający Alchemia Zdrowia®, który pobudza naturalną umiejętność organizmu do samoleczenia i ma doskonałe efekty anti-aging. Warto też wziąć udział w  warsztatach nt. profilaktyki zdrowia, urody i długowieczności, koncertach na gongi i misy tybetańskie czy koncertach na kamertony w mantrowaniem w basenie.

Podczas urlopu postaw na dobrostan! 

Na Wakacje SPA w hotelu Manor House przygotowano szeroki program atrakcji, m.in.: poranne ćwiczenia w basenie wzmacniające mięśnie kręgosłupa, masaż membranowy, energetyzująca terapia na kamiennych matach w Komnacie Biowitalności, kompleksowo wzmacniająca organizm terapia multifalowa, warsztaty makijażowe, zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowej Huty Żelaza w Chlewiskach, „Ucieczka z lochów – autorska gra z zagadkami czy pokaz konny w czasie zwiedzania stadniny z odnową biologiczną dla koni. W pierwszy weekend lipca (5-7.07.2024) odbędzie się także Turniej Jeździecki o puchar Manor House — zawody dla dorosłych w skokach przez przeszkody oraz czworoboki treningowe w ujeżdżeniu — z atrakcyjnymi zawodami. Pełen rozrywek i okazji do relaksu urlop w Manor House SPA uprzyjemni miła obsługa, atmosfera intymności i doskonała kuchnia — w hotelowej restauracji można zakosztować tradycyjnych, polskich smaków, Menu Wege i autorskiej Diety Życia. Wszystkie napoje i potrawy są przygotowywane na bazie ożywionej wody Grandera, która poprawia ich smak i jest stosowana w całej posiadłości.

Żyj tak, jak na to zasługujesz

Tak często jak to tylko możliwe, odpoczywaj, rozpieszczaj się i relaksuj z dala od zgiełku i pośpiechu miasta, w bliskości kojącej zmysły przyrody. Oddawaj się przyjemnościom ciała i umysłu. Celebruj wolny czas, tak jak lubisz i spędzaj urlopy w sposób, który Cię uszczęśliwia i wzmacnia w każdej sferze. To wszystko gwarantuje przepełniony pozytywną energią Manor House SPA – Best SPA Hotel 2023 – hotel dla dorosłych, przyjazny weganom i alergikom, prawdziwa enklawa ciszy, spokoju i dobrego nastroju. Zapraszamy na spacer po Manor House SPA

Lokowanie produktu: Manor House SPA