Urządzenie wspierające standard MirrorLink w smartfonach Nokia – ICS-X8

MirrorLink jest standardem ogólnobranżowym przedstawionym przez Car Connectivity Consortium, oferującym nieprzerwane połączenie i kontrolę smartfonów Nokia i aplikacji dostępnych w urządzeniu Alpine ICS-X8.

Alpine Electronics oraz Nokia przedstawili na targach Internationale Automobil Ausstellung pierwsze na świecie rozwiązanie systemowe infotainment oparte na standardzie MirrorLink. Nowa stacja Alpine ICS-X8 App Link Station i smartfony Nokia, oba wyposażone w pierwsze komercyjnie wdrożone rozwiązanie bazujące na technologii MirrorLink pozwalają użytkownikom nawigować, słuchać muzyki i wykonywać połączenia telefoniczne z poziomu deski rozdzielczej samochodu. Sterowanie, wyświetlacz i integracja z systemem audio oferują wygodniejszy, bardziej przyjemny i zoptymalizowany sposób użycia smartfonu Nokia i jego aplikacji w samochodzie. Rozwiązanie to umożliwia korzystanie ze standardowych funkcji telefonicznego zestawu hands-free za pośrednictwem połączenia Bluetooth.

MirrorLink, uprzednio znany pod nazwą Terminal Mode, jest ostatnio przedstawionym standardem służącym połączeniu smartfonów z samochodowymi systemami typu infotainment (połączenie zadań informacyjnych z rozrywką). Jest ono ogólnobranżowym rozwiązaniem wspieranym przez wiodących producentów motoryzacyjnych, dostawców systemów, producentów elektroniki konsumenckiej i urządzeń telefonicznych jako część Car Connectivity Consortium (CCC).

MirrorLink oferuje bezproblemowe i wygodne użycie aplikacji smartfonów. Przykładowo ekran dotykowy systemu infotainment i samochodowy system audio oferują optymalne do podróży doświadczenia z użytkowania urządzeń podczas jazdy. MirrorLink na bazie smartfonów Nokia mogą teraz być połączone z systemem samochodowym Alpine ICS-X8. Po połączeniu użytkownicy maja możliwość intuicyjnego i bezpiecznego użycia aplikacji smartfona z jego 7-calowego wyświetlacza o wysokiej rozdzielczości.

Nokia Car Mode

Nokia Car Mode jest zoptymalizowanym interfejsem użytkownika (UI) do użytku w samochodzie. Oferuje bezpośredni dostęp do kluczowych aplikacji, takich jak NokiaDrive (nawigacja) i odtwarzacz muzyczny. Muzyka i głosowa nawigacja zakręt-po-zakręcie są aktywnie sterowane i wysyłane do systemu infotainment w samochodzie, aby zapewnić płynne przesyłanie sygnału audio pomiędzy różnymi aplikacjami. Przykładowo, odtwarzacz muzyczny automatycznie wycisza się kiedy nawigacja podaje komendę głosową do skrętu. Dzięki wysokiej rozdzielczości ekranowi w ICS-X8 kierowca może cieszyć się intuicyjnością sterowania. Kontrolowanie nawigacji i odtwarzacza muzycznego staje się jeszcze łatwiejsze i komfortowe na ekranie głównego urządzenia. Różne rodzaje informacji mogą również być wyświetlane jednocześnie. Nokia Drive połączy się także z samochodowym odbiornikiem GPS, pozwalając na jeszcze dokładniejszą nawigację w obszarach o słabszym sygnale.

ICS-X8 będzie dostępny w listopadzie u autoryzowanych dealerów Alpine.

Więcej:gadżety