Vivo Watch 3 szykuje się do premiery. To pierwszy smartwatch z autorskim systemem operacyjnym BlueOS

Ostatnio zapanowała chyba moda na własne systemy operacyjne. Najpierw zaskoczyło nas tym Xiaomi, a po nim Vivo. O ile ten pierwszy producent już wprowadził na rynek pierwsze urządzenia z HyperOS, o tyle BlueOS jeszcze czeka na swoją kolej. Na szczęście nie potrwa to długo, bo pojawi się na pokładzie nadchodzącego Vivo Watch 3.
Vivo Watch 3 szykuje się do premiery. To pierwszy smartwatch z autorskim systemem operacyjnym BlueOS

Już wiemy, kiedy zadebiutuje Vivo Watch 3

Rynek smartwatchy ma się całkiem dobrze i nowych modeli jedynie przybywa. Już za kilka dni czeka nas premiera kolejnego zegarka, tym razem od Vivo. Chiński producent wprowadzi do sprzedaży flagowy model o nazwie Wach 3, który właśnie doczekał się oficjalnej zapowiedzi. Najbardziej interesującą kwestią jest system operacyjny, bo Vivo wykorzysta ten smartwatch do zaprezentowania BlueOS, a więc autorskiego systemu mającego zastąpić nakładkę, która do tej pory była obecna na pokładzie urządzeń producenta.

Firma zdecydowała się na taki sam krok, co Xiaomi, choć jeśli wierzyć zapewnieniom, prace nad BlueOS ruszyły jeszcze w 2018 roku. Tak czy inaczej, jesteśmy bardzo ciekawi możliwości, jakie będzie niosło ze sobą to rozwiązanie. Na razie wiadomo jedynie, że oprogramowanie umożliwi korzystanie z takich funkcji, jak kluczyki samochodowe NFC, sterowanie kamerą i różne inne, podstawowe raczej funkcjonalności, choć z pewnością pojawi się coś specjalnego, z ogłoszeniem czego Vivo wstrzymuje się do dnia premiery.

Czytaj też: Najnowsza wersja watchOS miała ulepszyć Apple Watch, tymczasem je zepsuła

Jeśli chodzi o specyfikacje Vivo Wach 3, to wiemy, że smartwatch zostanie wyposażony w duży, okrągły ekran z zakrzywionym szkłem 3D. Producent wyraźnie trzyma się projektu znanego z poprzedników, ale nie boi się wprowadzać zmian, takich jak cyfrowa korona ze stali nierdzewnej. Całość przywodzi nieco na myśl Pixel Watch, ale przyznam szczerze, że ta konstrukcja o wiele bardziej mi się podobna.

Na zwiastunie pokazano też nowy sposób odpinania paska, który ma być znacznie wygodniejszy niż u poprzednika. Oby tylko nie skończyło się to tak, jak w Galaxy Watch 6, gdzie pasek odpinał się samoistnie u niektórych osób. Ponadto urządzenie ma być wodoodporne, co akurat zaskoczeniem nie jest i będzie oferowało wiele trybów sportowych i czujników skupionych na monitorowaniu stanu zdrowia.

Vivo obiecuje ponadto, że Watch 3 zapewni maksymalnie 16 dni pracy na jednym ładowaniu, a jeśli to prawda, to będzie on oferował naprawdę imponującą żywotność akumulatora, rzadko spotykaną w innych modelach tego typu. Producent wspomina też o obsłudze eSIM, trzymając jednak w tajemnicy pozostałe szczegóły specyfikacji. Na szczęście na ich poznanie nie będziemy musieli długo czekać, bo premiera Vivo Watch 3 została zaplanowana na 13 listopada.