“Wakacje z duchami” – rusza konkurs Focus.pl i SciFi Universal Channel!

Portal Focus.pl i SciFi Universal zapraszają na 4 tygodniowy konkurs „Wakacje z duchami”!

„Łowcy Duchów – Wydział Międzynarodowy” to nowo utworzony zespół badaczy zjawisk paranormalnych. Dzielni naukowcy podróżują po całym świecie, by zweryfikować doniesienia na temat zjawisk nadprzyrodzonych. Jakie upiory i monstra czekają na nich w nawiedzonych, mrocznych zakątkach Starego Kontynentu? Przekonamy się już 7 sierpnia o 23:00 na kanale SciFi Universal.

Z okazji premiery 3 sezonu „Łowców Duchów – Wydział międzynarodowy” zapraszamy do udziału w konkursie. Na Focus.pl co tydzień będzie pojawiać się jedna historia opowiadająca o wydarzeniach z serialu „Łowcy duchów” – Waszym zadaniem będzie nadesłanie opowieści o nawiedzonych miejscach w Waszej okolicy. Białe damy, strzygi i wampiry – poruszcie wodze wyobraźni i zostańcie łowcami duchów!

Najciekawsze opowiadania zostaną nagrodzone jednym z dziesięciu zestawów: książka Manuskrypt Jana Żeglarza ufundowana przez wydawnictwo Bukowy Las i skórka na laptopa SciFi Universal.

Manuskrypt Jana Żeglarza Robertowi Nowickiemu nie przyznano prestiżowego grantu norweskiej Fundacji Nansena, sponsorującej badania historii wielkich odkryć geograficznych. Historyk otrzymał za to możliwość zbadania pewnego manuskryptu, który przez setki lat spoczywał w archiwach klasztoru franciszkanów na Wyspach Owczych. Tym samym wkroczył na drogę zaskakujących i niebezpiecznych odkryć, nie tylko historycznych.
Jakie tajemnice zawiera ów stary manuskrypt? Kim jest jego autor? Jaki jest sekret płatków róży? Czy odpowiedź znajduje się w murach starej katedry? Czy niespełniona miłość sprzed wieków może odżyć w sercach tych, którzy poznają jej historię? Co łączy Wyspy Owcze, wybrzeża Labradoru i Gdańsk?
Manuskrypt Jana Żeglarza to opowieść o namiętnościach, miłości, przyjaźni, nienawiści, spełnionych marzeniach i zawiedzionych nadziejach – wpleciona w wielką historię.

Najlepsza historia otrzyma nagrodę główną: aparat Nikon CoolpixS 6200.

Formularz konkursowy znajduje się pod tym adresem!

Oto pierwsza z czterech historii, które badają “łowcy duchów”:

Majowie wierzyli, że jaskinie w Belize są pierwszą z dziewięciu warstw podziemia. Miało dochodzić w nich do składania ofiar z ludzi. Taki los spotkał Kryształową Dziewicę. Jej  kości leżały tam tak długo, że skrystalizowały się na podłodze. Mówi się, że w tych jaskiniach można po dziś dzień usłyszeć jęki umarłych, zobaczyć kule ognistego światła i duchy przechodzące przez ciała ludzi. W przypominającym grobowiec otoczeniu Kryształowej Dziewicy ludzie czują dziwną energię, poczucie zagrożenia i mieniące się światła dookoła sylwetki zmarłej. Czy istnieje racjonalne wytłumaczenie dla zjawisk mających miejsce w jaskiniach Belize? Ekipa Łowców Duchów ma zamiar się o tym przekonać.

W 14wieczniej rezydencji we francuskim miasteczku Queaux grasuje żeński duch o imieniu Alice, który dręczy wszystkie kobiety przybywające do posiadłości. Alice umarła w 1920 roku na infekcję nerek i od tamtej pory wszystkie damy śpiące w jej sypialni dostają tej samej przypadłości. Nawet córka właściciela domu padła ofiarą klątwy do tego stopnia, że wylądowała w szpitalu. Do tego dochodzą nieznane głosy, dotyk, hałasy i widoczne cienie postaci kobiecej – Alice nie daje za wygraną.

Formularz konkursowy znajduje się pod tym adresem!

Pełen regulamin konkursu znajduje się tutaj.

ZAPRASZAMY!