Wampirzy lifting pochwy – ten oryginalny zabieg może poprawić życie seksualne

Wampirzy lifting znajduje zastosowanie już nie tylko w odmładzaniu twarzy. Po zabieg zaczęli sięgać także ginekolodzy, ponieważ okazuje się, że ostrzykiwanie preparatem z własnej krwi sprawdza się także w odmładzaniu pochwy.

W ofercie jednej z katowickich klinik niedawno pojawił się wampirzy lifting pochwy. Efekty zabiegu nie sprowadzają się wyłącznie do estetyki. Wpływają przede wszystkim na poprawę życia seksualnego.

Nowe rozwiązanie dla kobiet

W Polsce coraz więcej kobiet sięga po zabiegi, dzięki którym można odmłodzić intymne narządy. Hitem ostatnich miesięcy jest rewitalizacja pochwy przy pomocy lasera, specjalne nici liftingujące, a także ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. Teraz kliniki proponują kolejne rozwiązanie, tzw. wampirzy lifting. Przy zabiegu wykorzystywana jest krew pacjentki, a dokładniej – osocze bogatopłytkowe, które ma ujędrnić i poprawić wygląd pochwy. 

Czytaj więcej: 10 ZASKAKUJĄCYCH FAKTÓW NA TEMAT SEKSU

– W pierwszej kolejności pobierana jest niewielka próbka krwi. Następnie jest ona odwirowywana w specjalnym urządzeniu. Uzyskanym w ten sposób preparatem, bogatym w aktywne trombocyty i czynniki wzrostu, ostrzykuje się pochwę. Zawarte w płynie naturalne składniki aktywują procesy naprawcze i regeneracyjne skóry, dosłownie odejmując lat – objaśnia dr Dawid Serafin z kliniki Gyncentrum Ginekologia Plastyczna w Katowicach, która jako pierwsza na Śląsku stosuje zabieg wampirzy lifting pochwy.

Lepsze doznania dzięki własnej krwi

Jeszcze do niedawna zabieg ten stosowano głównie do ujędrniania skóry twarzy, np. nawilżania, spłycania zmarszczek i likwidacji ziemistości cery. Do jego wykonania otwarcie przyznały się w social mediach m.in. Kim Kardashian i Bar Rafaeli. Wykorzystanie go  w ginekologii plastycznej jest prawdziwą rewolucją i przełomem, który może pomóc kobietom z poważnymi problemami – przekonują eksperci.

– Zbieg nie ingeruje w organizm kobiety, pobudza on jedynie naturalne procesy regeneracyjne. Po pierwsze odbudowuje połączenia między komórkami, stymuluje także wzrost naczyń krwionośnych, pobudza także podział komórkowy. Po drugie pobudza fibroblasty do produkcji naturalnego kolagenu oraz tzw. komórek specjalistycznych. Cały proces przypomina naturalne zjawisko, jakie towarzyszy np. gojeniu się ran – mówi dr Serafin.

Czytaj więcej: Wystarczy przetoczyć staremu organizmowi młodą krew i dzieje się rzecz nieprawdopodobna: czas się cofa, choroby i zwyrodnienia znikają. Taki „wampiryzm” działa u myszy. Czy u ludzi też się sprawdzi?

Młodsza intymnie o 20 lat

Efektem zabiegu jest przywrócone napięcie skóry i mięśni, które z wiekiem wiotczeją. Zabieg przywraca także prawidłowe nawilżenie pochwy, zwłaszcza u kobiet w okresie menopauzy i z zaburzeniami hormonalnymi, a także u pań, które są w trakcie antybiotykoterapii i po operacji.

Co ważne, zabieg wpływa znacząco na poprawę życia seksualnego. Odpowiednie nawilżenie i napięcie pochwy zwiększa doznania seksualne, zmniejsza także ryzyko podrażnień, otarć, stanów zapalnych i infekcji.

 – Po zabiegu pochwa nie tylko jest prawidłowo nawilżona, jest także mniej narażona na uszkodzenia mechaniczne oraz rozwój groźnej flory bakteryjnej i grzybiczej. Poprawia się także wygląd części intymnych oraz ich ukrwienie, dzięki czemu są bardziej wrażliwe. Co ważne, wiele kobiet po zabiegu przestaje doświadczać bólu podczas stosunku – przekonuje ginekolog.  

Cena zabiegu wynosi ok. 1500 zł. Zabieg wykonuje się jednorazowo. W zależności od potrzeb można wykonać go powtórnie po 6 lub 12 miesiącach. Dotyczy to zwłaszcza kobiet o rozległych zmianach w obrębie narządów intymnych.