Warmia i Mazury – ciesz się życiem… i pracą!

Warmia i Mazury to turystyczna potęga, ale również region coraz bardziej atrakcyjny gospodarczo. To jedno z niewielu miejsc w Polsce, które z powodzeniem łączy korzystne warunki do prowadzenia biznesu i pracy ze wszystkimi zaletami życia z dala od wielkich miast.

Biznes i wypoczynek

Tutaj, inaczej niż w wielkich miastach, po wyjściu z pracy nie trzeba stać w korkach ani tłoczyć się w komunikacji miejskiej, żeby dojechać do domu. Zamiast tego można wybrać spacer lub przejażdżkę rowerem i cieszyć się pięknymi widokami. A co robić w czasie wolnym? Bliskość wody i rozbudowana infrastruktura przyciągają na Warmię i Mazury głównie miłośników żeglarstwa i windsurfingu. Są też liczne szlaki piesze i rowerowe oraz inne atrakcje. Okazji i czasu do aktywnego wypoczynku na pewno nie zabraknie, bo po prostu żyje się tu wolniej, co pozytywnie wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców. Wszystko to sprawia, że ten region jest wymarzonym miejscem zarówno do pracy, jak i wypoczynku.

Jasno wyznaczony cel

 Region przyciąga też nowe inwestycje, szczególnie te związane z inteligentnymi specjalizacjami. Władze województwa postanowiły skupić się na rozwoju trzech sektorów: spożywczego, meblarskiego i szeroko rozumianej ekonomii wody. Ta ostatnia specjalizacja nie powinna dziwić w Krainie Tysiąca Jezior. To stąd pochodzą np. luksusowe jachty, które trafiają do odbiorców na całym świecie, czy deski kitesurfingowe doceniane przez najlepszych zawodników. Również meble produkowane na Warmii i Mazurach zdobyły uznanie globalnych odbiorców. Na tle konkurencji wyróżniają się interesującym designem i wyjątkową trwałością. – Inteligentne specjalizacje wyznaczyły kierunek rozwoju i przyciągnęły kapitał krajowy oraz zagraniczny. Warmia i Mazury to wymarzone miejsce dla biznesu – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Żyj zdrowo i pracuj!

Nieznośny szef, wyśrubowane targety, bezpłatne nadgodziny czy problemy z urlopem? Większość z nas zaciska jednak zęby, wychodząc z założenia, że warto trochę pocierpieć, żeby przyspieszyć awans i rozwój kariery. Poza tym, jak nie praca w korporacji, to co? Przecież kredyt się sam nie spłaci, rachunki się nie zapłacą, a żyć jakoś trzeba. Historie o ludziach, którzy rzucili wszystko i wyjechali z miasta, traktowane są raczej jako promyk nadziei w codziennym życiu, ale mało kto decyduje się na tę drogę. A może jednak naprawdę warto rzucić wszystko i wyjechać na Warmię i Mazury? Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin przyznaje – Wielu mieszkańców naszego regionu pierwotnie odwiedzało nas turystycznie, ale szybko zrozumieli, że warto tu zostać na stałe. Otwierają tu swoje firmy i stają się ambasadorami naszego regionu. Warmia i Mazury to zdrowe życie i czysty zysk! – dodaje.

 

 Dowiedz się więcej:

www.invest.warmia.mazury.pl

fb/warmia i mazury zdrowe zycie czysty zysk