Weź udział w Global Mentoring Walk Poland!

Global Mentoring Walk odbędzie się 16 listopada w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Zaproszenie jest skierowane do wyjątkowych kobiet reprezentujących świat biznesu, polityki, organizacji społecznych, akademicki – posiadających potencjał liderski. Do kobiet, które chcą się uczyć od innych i które chcą – w sobotę, 16 listopada 2013 w godz. 11.00-14.30 – wziąć udział (w charakterze mentee) w drugim w Polsce Global Mentoring Walk.

Global Mentoring Walk czyli wspólny spacer liderek (Mentorek) z kobietami, które do tej roli dopiero aspirują (Mentees). Panie dyskutują na temat swoich wyzwań zawodowych i dzielą się doświadczeniami, sukcesami. Uznana liderka doradza i wspiera swoją podopieczną i tak budują relację Mentorka-Mentee.

Podobne inicjatywy odbywają się tego samego dnia w wielu krajach na świecie łącząc kobiety działające w ramach Vital Voices Global Leadership Network. Kiedy na spacer spod Starej Pomarańczarni wyruszą Polki, to samo wydarzy się w 27 innych miastach na całym świecie, m.in. w: Ghanie, Ugandzie, Kambodży, Birmie, RPA, Stanach Zjednoczonych, Kenii, Serbii, Indiach, Libanie, Egipcie, Argentynie, Brazylii, Malezji, czyli wszędzie tam, gdzie działa organizacja pozarządowa Vital Voices Global Partnership, założona przez dwie niezwykłe kobiety Hillary Clinton i Madelaine Albright.

Pomysł na Mentoring Walk pochodzi od amerykańskiej ikony mediów, założycielki i prezeski Oxygen Media, partnerki biznesowej Oprah Winfrey – Geraldine Laybourne. Wypełniony grafik Geraldine nie pozwalał jej spotykać się ze wszystkimi młodymi kobietami, które chciały się od niej uczyć i korzystać z jej rad. Zamiast odmawiać Geraldine proponowała dołączenie do jej codziennego, porannego spaceru. Wspólne przechadzki stały się wkrótce regularną praktyką, a Geraldine zainicjowała podobne wydarzenia w największych miastach USA.

2012 Global Mentoring Walk Poland na You Tube

W polskiej edycji Global Mentoring Walk udział wezmą wybitne przedstawicielek świata biznesu, polityki i życia społecznego, m.in.: Monika Ksieniewicz, Anna Wiland, Małgorzata Wadzińska, Aleksandra Gren, Małgorzata Chechlińska, Agnieszka Anielska, Joanna Malinowska-Parzydło, Magdalena Oleksiewicz, Barbara Żbik, Daria Gołębiowska-Tataj, Monika Olejniczak, Danuta Dobrzyńska, Aniela Hejnowska, Aleksandra Stanek.

Global Mentoring Walk jest organizowany w Polsce po raz drugi. Sukces pierwszej edycji sprawił, że po raz kolejny Warszawa będzie jednym z 25 miast na świecie, gdzie kobiety spotkają się, by wziąć udział w tej inicjatywie. Ponownie korzystamy z gościnności Łazienek Królewskich, w których odbędzie się 2,5-godzinny spacer – zacznie się się w Pałacu na Wodzie (w Sali Salomona) a zakończy w Podchorążówce wspólną herbatą i kawą oraz słodkimi przekąskami, przygotowanymi przez naszego Partnera Hotel Ossa Congress & SPA.

Panie, z co najmniej 5-letnim doświadczeniem zawodowym, zainteresowane wzięciem udziału w 2013 GMW Poland, jako Mentees, prosimy o przesłanie wypełnionego formularza GMW2013 wraz załącznikami na adres mailowy Darii Mejnartowicz, na adres [email protected]. Zgłoszenia można wysyłać do dnia: 02.11.2013.