WhatsApp umożliwi jeszcze lepszą ochronę czatów na różnych urządzeniach

Meta stale pracuje, by ulepszyć komunikator WhatsApp. Firma skupia się nie tylko na nowościach poprawiających komfort użytkowania czy dodających nowe funkcje, ale też na poprawie bezpieczeństwa.
WhatsApp umożliwi jeszcze lepszą ochronę czatów na różnych urządzeniach

WhatsApp z kolejną świetną zmianą

Niedawno, po długim oczekiwaniu, WhatsApp dostał w końcu opcję korzystania z komunikatora na różnych sprzętach przy pomocy funkcji połączonych urządzeń. Działa ona bardzo prosto – mamy urządzenie podstawowe, najczęściej smartfon, na którym odbieramy wszystkie wiadomości, ale możemy połączyć się z naszym kontem z poziomu kilku innych sprzętów, takich jak tablet czy komputer. Na wszystkich tych urządzeniach nasze czaty będą zsynchronizowane. Teraz Meta szykuje ulepszenie dla tej funkcjonalności, tym razem pod kątem bezpieczeństwa. O co dokładnie chodzi?

Zgodnie z tym, co podaje nam WABetaInfo, WhatsApp pracuje nad możliwością zsynchronizowanej blokady czatu działającej na wszystkich połączonych ze sobą urządzeniach. Użytkownicy Androida i iOS mogą już blokować czaty za pomocą hasła swojego telefonu, Face ID, odcisku palca lub kodu – w zależności od preferowanej formy blokady. Problem w tym, że czaty na komputerach z iOS i Windowsem oraz w webowej wersji komunikatora wciąż pozostają niezablokowane i konieczna jest osobna synchronizacja. Synchronizacja w ramach nowej funkcji będzie więc niezwykle przydatna.

Czytaj też: OnePlus nie chce dawać długiego wsparcia swoim flagowcom. Dlaczego?

Po aktywowaniu tej opcji, jeśli zablokujemy czat na jednym urządzeniu, zostanie on zabezpieczony także na innych podłączonych urządzeniach. Nie będziemy już musieli się z nich wylogowywać w obawie przed wścibskimi oczami. Nowość znaleziono w najnowszej aktualizacji WhatsApp beta dla Androida 2.24.4.14, dostępnej do pobrania dla wszystkich zarejestrowanych beta testerów za pośrednictwem sklepu Google Play.

Szykowana przez WhatsApp zmiana ułatwi proces blokady czatów, jednocześnie rozszerzając zabezpieczenia na wszystkie platformy, na których korzystamy z komunikatora. Na razie jednak trwają jej testy i trudno powiedzieć, kiedy nowość dotrze do stabilnej wersji aplikacji. Spodziewam się jednak, że stanie się to w najbliższym czasie.

Czytaj też: Google intensywnie pracuje nad kolejnym składakiem. Pixel Fold 2 pojawi się jeszcze w tym roku

Przy okazji warto też wspomnieć o innej, dość nieoczekiwanej funkcji, jaka została zapowiedziana w ostatnich dniach. WhatsApp potwierdził bowiem, że umożliwi swoim użytkownikom przesyłanie wiadomości pomiędzy platformami. Oznacza to, że bez przełączania się między aplikacji wyślemy wiadomość nie tylko do użytkowników WhatsAppa, ale też tych, korzystających z Telegrama lub Signala (i odwrotnie).