Wiedza na łączach: Wydawnictwo Naukowe PWN otwiera wirtualną akademię

Do wirtualnej akademii PWN może wstąpić każdy – żeby wziąć udział w innowacyjnym projekcie naukowym, wystarczy łącze internetowe. 12 października na Politechnice Warszawskiej odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Akademia PWN: wiedza na łączach.

Wszystkie wykłady, panele i dyskusje zaplanowane w ramach projektu będą transmitowane  w Internecie, dzięki czemu dostęp do wiedzy będzie miał każdy wszędzie, gdzie dociera sieć.

Akademia PWN: wiedza na łączach to seria spotkań z autorami, których publikacje wydaje PWN. Każdy z zaproszonych profesorów jest nie tylko wybitnym naukowcem, ale kładzie szczególny nacisk na wykorzystanie wiedzy w praktyce. Dzięki temu spotkania są czymś więcej niż tylko teorią przeznaczoną dla wąskiego grona odbiorców. Projekt łączy w sobie tradycyjną formę wykładów z innowacyjnymi możliwościami, jakie daje współczesna technika. Spotkania będą transmitowane na żywo w Internecie (streaming online), w serwisie www.biznes.pl, co umożliwi uczestnictwo  w poszczególnych wykładach cyklu szerokiemu gronu odbiorców.

Celem projektu Akademia PWN: wiedza na łączach jest zmiana powszechnego przekonania o hermetyczności nauki, a także przybliżenie szerszemu gronu odbiorców dorobku naukowego zaproszonych autorów. Tematy, jakie będą poruszane podczas spotkań, to najważniejsze zagadnienia współczesnej socjologii i ekonomii, a także programowania czy architektury, czyli dziedzin życia bliskich każdemu człowiekowi.

Pierwszym gościem, który przyjął zaproszenie Akademii PWN, jest wybitny programista, profesor Krzysztof Diks. Zakres tematyczny spotkania będzie nawiązywać do książki „Wprowadzenie do algorytmów”. Spotkanie odbędzie się 12 października 2012 roku w Auli Politechniki Warszawskiej.

Kolejne spotkania w ramach Akademii PWN:

7 listopada 2012 – Prof. Wojciech Gasparski (Biznes, etyka, odpowiedzialność)

27 listopada 2012 – Prof. Zygmunt Bauman (Kultura jako praxis)

pierwsza połowa grudnia 2012 – Prof. Włodzimierz Starosolski (Konstrukcje Żelbetowe)

Więcej informacji na temat projektu Akademia PWN: wiedza na łączach znajdą Państwo na stronie www.akademia.pwn.pl