Tim Cook wspomagany przez zespół marketingowców i inżynierów ogłosił światu nowe iPady, iMaki, fioletowgo iPhone’a 12 a także odświeżoną wersję skrzynki Apple TV 4K. Skupiano się na domowej rozrywce dla ludzi, którzy także z domu zmuszeni zostali pracować.
Apple

iPad Pro z chipami M1..

Najnowsza linia tabletów iPad Pro wyposażona będzie w ten sam procesor M1 zaprojektowany dla MacBook Air, MacBook Pro i Mac mini oraz ogłoszonego na tej samej imprezie iMaka. Model o przekątnej obrazu 12,9 cala ma nowy wyświetlacz nazwany przez Apple Liquid Retina XDR. Oba zapowiedziane modele będą mieć nową 12-megapikslową kamerę z szerokim polem widzenia (f/2.2, 122 stopni) z funkcją automatycznego śledzenia twarzy w czasie telekonferencji. Zamówienia od 30 kwietnia można składać w USA płacąc za model 11-calowy 799 dolarów. Większy zaczyna się od 1099 dolarów.

.. podobnie nowy iMac

Kompletnie odświeżony iMac będzie zawierał chip M1. Cienkie urządzenie z 24 calowym ekranem i kamerą FaceTime nagrywającą w 1080p dostępny będzie w 7 wersjach kolorystycznych. Dołączana będzie do niego nowa wersja klawiatury bezprzewodowej z czytnikiem linii papilarnych Touch ID. Cena nowego iMaka o niższych parametrach dostępnego w 4 wersjach kolorystycznych będzie zaczynać się od 1299 dolarów. Silniejszy i oferowany w 7 kolorach model dostępny będzie od 1499 dolarów.
Apple

Apple wypuścił (w końcu) AirTag-i

W latach 80-tych wszyscy kierowcy w Polsce gwizdali albo chcieli gwizdać na swoje kluczyki do samochodu. Przypięty do nich gadżet reagował (zwykle) głośnym alarmem. 
Blisko 4 dekady później zagubionych przedmiotów będzie można śledzić na komputerze z poziomu aplikacji pozwalającej dotąd odnajdywać zagubiony/skradziony laptop. Zamawiając AirTagi w paczkach po 4 sztuki za 99 dolarów (jedna sztuka 29 dolarów) będzie można je wcześniej upiększyć dowolną emotikonką. 
Apple
 

Apple TV 4K dostaje bioniczny chip A12

Ten sam procesor co używany w telefonach iPhone XS, XS max oraz XR będzie dostępny też w pudełku pozwalającym obsługiwać m.in. serwis streamingowy Apple. Tym razem będzie obsługiwał obraz HDR i widea z większą niż standardowa liczba klatek na sekundę. Co ciekawe, urządzenie sparowane z iPhone’m pozwoli na automatyczną kalibrację obrazu. Cena za model podstawowy z 32 GB pamięci wynosi 179 dolarów. W zestawie będzie odświeżona wersja pilota. Wykonane z aluminium urządzenie ma „klikający” panel i osobny przycisk do Siri.
 

Podcasty i iOS

Apple pokazało nową wersję aplikacji do Podcastów a w niej usługę pozwalającą płacić za subskrypcję Zwalniać to będzie z konieczności słuchania reklam. Użytkownicy iPhone’ów będą mogli wkrótce zakutalizować systemy operacyjne telefonów do wersji 14,5. Wśród zmian m.in. nowe brzmienie Siri, poprawki dotyczące bezpieczeństwa, możliwość używania odblokowywania Face ID z poziomu Apple Watch. Także obsługa konsol Playstation i Xbox nowej generacji.
Apple

Eko obietnice

Firma z Cupertino ustami swojego prezesa zobowiązała się wprowadzić neutralność węglową poprzez modyfikację każdego elementu drogi tworzenia i sprzedaży, którą przechodzą ich produkty. Apple chce być całkowicie neutralne wobec środowiska do 2030 roku. Oznacza to kasowanie 1 mln ton dwutlenku węgla ze skutków aktualnej produkcji i użytkowania sprzętu.