Wirtualni rzecznicy kandydatów na prezydenta RP.

Ruszył serwis wirtualnych rzeczników kandydatów na prezydenta RP.

W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi firma Stanusch Technologies uruchomiła nieoficjalny serwis wirtualnych rzeczników kandydatów na prezydenta RP. Na stronie www.wirtualniprezydenci.pl można zdobyć podstawowe informacje o kandydatach, poznać ich poglądy oraz dowiedzieć się dlaczego powinni zostać wybrani na Urząd Prezydenta RP.

Wirtualnych rzeczników prasowych zaprojektowano dla Bronisława Komorowskiego, Jarosława Kaczyńskiego, Waldemara Pawlaka, Grzegorza Napieralskiego, Janusza Korwin-Mikkego, Andrzeja Olechowskiego i Zdzisława Podkańskiego.

Wirtualni rzecznicy prasowi przedstawiają m.in. jakie kandydaci mają zdanie na temat Unii Europejskiej, bezpieczeństwa kraju, obecności Polski w Afganistanie i polskiego rolnictwa. Można także poznać ich opinię na temat kontrkandydatów. Wszyscy rzecznicy odpowiadają na takie same pytania, dzięki temu można łatwo porównać poglądy polityków, których reprezentują.

Aby porozmawiać z wirtualnym rzecznikiem wystarczy wejść na stronę www.wirtualniprezydenci.pl , wybrać kandydata i zadawać pytania wpisując je w specjalnym formularzu. Wirtualny rzecznik prasowy odpowiada na nie w języku naturalnym.

Rzecznicy prasowi na stronie www.wirtualniprezydenci.pl to tzw. Wirtualni Doradcy. Jednego z takich doradców można odnaleźć na stronach Focus.pl. Focunia – stworzona została w oparciu o technologię sztucznej inteligencji. Jej zadaniem jest udzielanie informacji na temat Magazynu Focus, Portalu Focus.pl a także można porozmawiać z nią na prawie każdy dowolny temat. Spełnia również rolę wirtualnej encyklopedii.