Wizerunek receptą na sukces

Jak cię widzą, tak cię piszą – choć można się nie zgodzić z tym stwierdzeniem, to nie sposób nie docenić roli pierwszego wrażenia. Jeśli chcemy mieć wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani, powinniśmy zadbać o swój wizerunek.

Według badania Agencji Badań Rynku i Opinii SW Research prawie 55 proc. Polaków interesuje się modą. Uważamy się za osoby raczej lub zdecydowanie modnie ubrane (56 proc.). Jednak dobry styl w ubieraniu się to nie tylko podążanie za nowymi trendami, ale odpowiednie dopasowanie stroju do własnej urody oraz do okoliczności.

Czytaj więcej: CHCESZ ZROBIĆ DOBRE WRAŻENIE? MASZ 11 SEKUND!

Kreowanie wizerunku poprzez ubiór to ważny element życia zawodowego i prywatnego. Widząc osobę po raz pierwszy, ludzie kształtują swoje zdanie o niej na podstawie wyglądu. Nie chodzi tylko o samą atrakcyjność fizyczną, ale także o kreowanie wizerunku za pomocą ubrania, fryzury, makijażu czy dodatków.

Jak zrobić dobre, profesjonalne wrażenie?

– Inaczej ubierzemy się do pracy, a inaczej do kina czy na randkę. Choć powinniśmy czuć się wygodnie i podobać się sobie w tym, co nosimy, to w sytuacji zawodowej ubieramy się zgodnie z profesjonalnym dress codem. Stosowny będzie wyważony minimalizm, stonowane kolory i eleganckie dodatki. Kolacja ze znajomymi to oczywiście większa swoboda w doborze ubioru i dodatków – mówi
Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

Mogłoby się wydawać, że styl ubioru to domena kobiet. Jednak również mężczyźni powinni dostosowywać strój do okazji i do swojego wyglądu. 

–  Zainteresowanym dress codem i sztuką kreowania własnego wizerunku polecam bezpłatne szkolenie e-learning Akademii PARP „Umiejętności osobiste” – mówi Aneta Grzyb-Hejduk z Akademii PARP.

Oprócz sposobów na podkreślenie wyglądu, w szkoleniu e-learning „Umiejętności osobiste” można doskonalić umiejętności podejmowania decyzji, radzenia sobie ze stresem, wyznaczania celów czy zarządzania czasem. Uczestnicy szkolenia mają też szansę popracować nad swoją automotywacją oraz wykorzystaniem inteligencji emocjonalnej w życiu zawodowym.

Szkolenie online

E-learning to doskonała metoda zdobywania nowej wiedzy. On-line można uczyć się w wolnej chwili, praktycznie w każdym miejscu na ziemi. Wystarczy tylko komputer (albo smartfon lub tablet) i łącze z Internetem. Wystarczy zalogować się i można rozpocząć zdobywanie nowej wiedzy, którą od razu można wykorzystywać w pracy i codziennym życiu.

Na portalu www.akademiaparp.gov.pl znajdują się 44 szkolenia e-learning w sześciu zakresach tematycznych: finansowo-prawnym, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż, wiedza ogólna i otoczenie biznesu oraz szkolenia dla szkoleniowców. Można także skorzystać z 18 szkoleń m-learning, dostępnych na smartfonach i tabletach.

Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę. Wiedza zdobyta w szkoleniach e-learningowych potwierdzana jest certyfikatem.

Projekt jest realizowany na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.