Wybierz wydarzenie roku!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji plebiscytu “Soczewki Focusa”. Na głosujących czeka aż 110 nagród!

Nie zawsze to, o czym trąbią media na całym świecie, jest naprawdę ważne. Czasem sensacje z pierwszych stron gazet kryją drugie, a nawet trzecie dno. Po raz kolejny redakcja “Focusa” wyłowiła najciekawsze i najistotniejsze jej zdaniem informacje, dzieląc je na grupy tematyczne odpowiadające głównym działom magazynu (cywilizacja, psychologia, nauka, przyroda, technologia, sport). Która z nich była najważniejsza? O tym decydujecie wy, oddając głos w plebiscycie.  

W ubiegłorocznym głosowaniu zwyciężyła medialna i popkulturowa wrzawa wokół śmierci Michaela Jacksona. Ale już na drugim miejscu znalazł się temat jak najbardziej naukowy – zagrożenie, jakie dla naszej cywilizacji stanowią burze magnetyczne na Słońcu (więcej na ten temat można poczytać na stronie http://www.swpc.noaa.gov/). Trzecią pozycję zajęły z kolei telewizyjne seriale naukowe, takie jak “Dr House”, “Kryminalne zagadki Las Vegas” czy “Magia kłamstwa”. 

W tym roku dajemy wam równie szeroki wybór – od głośnych wydarzeń z Polski i świata (katastrofa pod Smoleńskiem, erupcja islandzkiego wulkanu, powodzie w Europie), przez odkrycia naukowe (najstarsze czworonogi z Gór Świętokrzyskich) po iPada i fantastyczną formę Justyny Kowalczyk. Głos oddajecie wysyłając SMS o treści FC.(NAGRODA).(LITERA) – a więc np. FC.DVD1.A – na numer 71001. (LITERA) określa wydarzenie, na które głosujecie, (NAGRODA) to kod nagrody, którą chcecie dostać. Na SMS-y czekamy do 18 stycznia 2011 r.

Wszystkie wydarzenia oraz nagrody znajdziecie na stronie “Soczewek Focusa 2010”: http://www.focus.pl/informacje/soczewki10/