Wyborowy świat!

Niewątpliwie wódka jest naszym narodowym trunkiem, nic więc dziwnego, że ciąży na nas odpowiedzialność bycia czwartym największym producentem tego alkoholu na świecie! Najlepszym ambasadorem jest marka Wyborowa, ciesząca się opinią najlepiej sprzedającej się wódki na całym globie.

Kultowe bary

Nie ma drugiej polskiej wódki tak rozpoznawalnej i chętnie używanej przez barmanów. – Najpopularniejszym składnikiem koktajlowym jest wódka, przede wszystkim za sprawą jej uniwersalności. Dla mnie najważniejsza jest autentyczność produktów i dlatego wykorzystuję rzecz jasna wódkę z Polski, skąd trunek ten pochodzi. Wyborowa to idealny koktajlowy składnik, a jej zrównoważony charakter czyni z niej doskonałą bazę do znakomitych drinków – twierdzi Charles Vexenat, najlepszy barman na świecie (według Drinks International z roku 2009), manager Worldwide Coctail Club.

Już dziś Wódka Wyborowa króluje między innymi w:

Harry’s New York Bar – Paryż, FrancjaExperimental Coctail Club – Paryż, FrancjaSanderson Long Bar – Londyn, AngliaHugos Lounge – Sydney, AustraliaManhattan – Johannesburg, RPALight Bar St Martins Lane Hotel – Londyn, AngliaMilk & Honey Soho – Londyn, AngliaPRAVDA VODKA BAR – Toronto, KanadaSud 777 – Meksyk, Meksyk

Wyborowa podbija barmański świat

Wyborowa jest jedyną polską wódką, którą możemy zamówić w najdalszych zakątkach globu, m.in. w Meksyku, Chile, Singapurze, czy na rajskich wyspach Polinezji Francuskiej i poczuć prawdziwie polski smak. – Pracując ponad 12 lat w branży gastronomicznej, w zasadzie od zawsze miałem styczność z wódką Wyborowa.  Ma doskonale zbalansowany smak i aromat, co czyni ją wódką idealnie nadającą się do szerokiej gamy działań. Świetnie się sprawdza podawana schłodzona lub na lodzie. Ma kultową już butelkę, która świetnie się „trzyma w ręce’’, co jest bardzo istotne w trakcie szybkiej pracy. Z mojego doświadczenia wiem, że ten, kto raz zasmakował Wyborowej pozostaje z nią na zawsze! – twierdzi Maciej Starosolski, ambasador wódek.

Jakość z żyta

Tajemnica sukcesu Wyborowej tkwi w jakości produkcji. Jest produkowana z żyta. Dzięki temu posiada aksamitną teksturę i bogaty smak. Tanie składniki, często opisywane na etykietach innych wódek jako np. “selected ingridients” to zwykle nic innego jak melasa oraz kukurydza, które dają jedynie poczucie słodkości. A przecież nie chodzi o poczucie, tylko prawdziwy smak!

– Wyborowa od lat cieszy się uznaniem wśród profesjonalistów z branży i koneserów na całym świecie. Poza tym Polska jest krajem w którym powstała wódka i jest w nim obecna od ponad 600 lat. Wraz z upływającym czasem smak wódki Wyborowa pozostaje bez zmian. Wyborowa jest idealna zarówno do koktajli, jak i shotów. Od lat towarzyszy wydarzeniom kulturowym i artystycznym. Była serwowana nie tylko na gali z okazji rozdania Oskarów, czy nagród MTV ale także podczas inauguracyjnego lotu Concordem z Londynu do Nowego Jorku. To swoisty ambasador polskich wódek na świecie, któremu zawsze mogę zaufać – dodaje Charles Vexenat.

Przepis na letni koktajl

BARMAN

– 40 ml wódka Wyborowa
– połówka cytryny
– 2 łyżeczki białego cukru

Cytrynę pokroić w ósemki, dodać cukier i rozgnieść.
Szklankę w połowie napełnić kruszonym lodem, dodać pozostałe składniki, zamieszać. Dopełnić szklankę lodem po brzegi. Dekorować cząstką cytryny lub skórką od cytryny.