Wybrał je Snoop Dogg, Britney Spears i Pew Die Pie. Ekologiczne szklane głośniki

To bardzo ciekawy projekt, który do tej pory dostępny był dla wąskiej grupy zainteresowanych. Szklane głośniki z jednej strony mają zachwycać dźwiękiem, z drugiej – promować ekologię.

Twórcy projektu Transparent Speaker chwalą się, że ich pierwsze dzieła wybrały największe gwiazdy amerykańskiej popkultury. Teraz chcą wprowadzić na rynek małe głośniki łączące się z urządzeniami mobilnymi przez Bluetooth i inne standardy. Small Transparent Speaker waży prawie 2,5 kilograma, z powodu materiałów – szkło i aluminium. Fanom gadżetów ze stajni Apple z pewnością spodoba się jego minimalistyczny design. Oprócz podłączeń bezprzewodowych ma także analogowe wejście jack 3,5 mm. 

To, co jednak najbardziej przykuło naszą uwagę to system jego serwisowania i wsparcia klienta oparty na koncepcie upcycling – czyli przetwarzania surowców na produkty o wyższej jakości niż materiały. Small Transparent Speaker wyposażono w czujniki, które mają monitorować jego stan, a gdy dojdzie do uszkodzenia jakiejkolwiek części – wysłać powiadomienie właścicielowi. Jeśli uszkodzenie jest na tyle duże, że wymaga naprawy serwisowej można użyć opłaconej już przez producenta przesyłki zwrotnej. Dzięki temu części mają być wciąż przetwarzane i odnawiane, zamiast trafiać na złom i zasilać rosnącą górę zanieczyszczeń.

Projekt ma sporą popularność, będziemy go śledzić by sprawdzić, szczególnie by sprawdzić czy pomysł upcyclingu przyciągnie chętnych.   

Więcej o projekcie dowiesz się tutaj.