WYGRAJ WIELKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

Do końca 12. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic pozostał już tylko miesiąc. Jeżeli jest ktoś, kto jeszcze się waha, czy przesłać swoje zdjęcia, zachęcamy do przeczytania, co na ten temat ma do powiedzenia fotograf National Geographic Marcin Dobas.

Marcin Dobas jest przede wszystkim podróżnikiem. Wszystko zaczęło się od studiów na Wydziale Geologii UW. To studia terenowe, gdzie oprócz siedzenia w aulach na wykładach czy ćwiczeniach sporo czasu spędza się w terenie. Wraz z  Kołem Młodych Geologów odwiedził wiele państw między innymi: Maroko, Islandię, Norwegię, Szwecję, Finlandię. To tam zrozumiał, że nie wyobraża sobie podróżowania bez aparatu fotograficznego i tak przyroda i szeroko pojęty krajobraz stał się jednym z jego ulubionych tematów.

Jest idealnym odzwierciedleniem zasady praktyka czyni mistrza. Uczestniczył w wielu konkursach, a pierwszą prestiżową nagrodę zdobył w  2009 w konkursie European Wildlife Photographer of the Year za zdjęcie wykonane na Szpicbergenie. Potem dwa razy pod rząd był nominowany do Grand Press Photo, zaś w 2011 roku otrzymał wyróżnienie w 7. WKF.

Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic to konkurs, który zdecydowanie przetarł mi drogę do pracy w NG. Gdybym nie wysłał na niego zdjęć pewnie nie zostałbym zauważony przez obecnych Kolegów i Koleżanki z redakcji. Wyróżnienie, stało się kolejnym etapem mojego rozwoju jako fotografa i podróżnika.

Po licznych wystawach, nagrodach, publikacjach na łamach National Geographic oraz innych magazynów Marcin prowadzi wyjazdy fotograficzne National Geographic No Limits a ostatnio wydał książkę “Fotowyprawy czyli dziewięć opowieści o fotografii” sygnowaną żółtą ramką. Jeszcze kilka lat temu nie przyszłoby mi do głowy, że tak to wszystko się potoczy. Dlatego jeżeli ktoś się boi czy jest niepewny swoich prac, gorąco zachęcam do udziału w tym fotograficznym wydarzeniu. Moim zdaniem warto – tłumaczy.

Wszyscy miłośnicy fotografii mogą nadsyłać swoje prace w 5 kategoriach do 31 sierpnia br. Mecenasem konkursu i fundatorem nagród w tegorocznej edycji konkursu jest firma SONY, zaś oficjalnym smartfonem 12. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic jest Sony Xperia X.

Nagrodami w tej edycji konkursu, oprócz publikacji zdjęć na łamach National Geographic Polska, są:

LAUREAT GRAND PRIX

  • Aparat fotograficzny Sony α6000
  • Zestaw słuchawkowy High-Resolution Audio MDR-NC750
  • Sony Xperia™ X Oficjalny smartfon 12. Edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego

LAUREACI PIERWSZYCH MIEJSC WE WSZYSTKICH KATEGORIACH

  • Sony Xperia™ XA

WYRÓŻNIENI WE WSZYSTKICH KATEGORIACH

  • Sony Xperia™ M5

Zdjęcia można zgłaszać za pośrednictwem strony http://wkf.national-geographic.pl.