Kiedy uważamy kobietę za piękną? Czy decyduje o tym przede wszystkim jej uroda, czy też strój albo makijaż? Z badań naukowych płynie zaskakujący wniosek – faza cyklu hormonalnego, a nie czerwona szminka czy tusz 15-krotnie przedłużający rzęsy może sprawiać, że całkiem przeciętna kobieta będzie uważana przez mężczyzn za piękną i niezwykle pociągającą. M.in. o tym opowie prof. Bogusław Pawłowski – kierownik Katedry Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego, często wypowiadający się m.in. na łamach „Focusa”. Otwarte dla publiczności spotkanie z uczonym w auli Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej poprowadzi Wojciech Eichelberger.
Wykład to ciąg dalszy cyklu spotkań „Horyzonty poznania SWPS“, który łamie myślowe stereotypy, wypycha nasz umysł z utartych kolein, każe zastanowić się nad tym, co w nauce pewne, a co wymaga zbadania na nowo. Pomysłodawca cyklu, Wojciech Eichelberger, zachęca swoich gości: przyrodników i humanistów z Polski i zagranicy do dyskusji o ich badaniach i poglądach. Poglądach, które wymykają się tradycyjnej nauce i pomagają przekraczać horyzonty naszego poznania. Cyklowi patronują „Focus”, Radio TOK FM i „Gazeta Wyborcza”, a współfinansowanie zapewnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Kiedy: 23 lutego 2012 r. o godz. 18.00
Gdzie: aula 214 im. prof. Tadeusza Tomaszewskiego, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31 (mapa: http://g.co/maps/77ca4, foursquare: http://4sq.com/bxVqRd)
Więcej informacji: http://www.horyzontypoznania.pl