Wykład o kontrowersjach etycznych

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Horyzonty poznania SWPS“. Prof. Peter Singer będzie mówił o dobroczynności, prawach zwierząt i granicach życia. Wstęp wolny!

To jeden z najbardziej kontrowersyjnych i zarazem najbardziej znanych bioetyków na świecie. Prof. Peter Singer pochodzi z Australii, wykłada na Princeton University. Dopuszcza aborcję, uśmiercanie silnie upośledzonych niemowląt, eutanazję. Jest wegetarianinem i popiera ruch wyzwolenia zwierząt. Podczas otwartego dla publiczności wykładu, który wygłosi w auli Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej wraz z prof. Tadeuszem Bartosiem z Akademii Humanistycznej w Pułtusku opowie m.in. o sensie wspierania akcji charytatywnych (polecamy nasz artykuł „Humanitarny skandal”), o badaniach naukowych z udziałem małp człekokształtnych („Przetestowany na ludziach”) i o wyznaczaniu granice między życiem a śmiercią człowieka („Granice życia człowieka” oraz „Technologia zmartwychwstania”).

To ciąg dalszy cyklu spotkań „Horyzonty poznania SWPS“, który łamie myślowe stereotypy, wypycha nasz umysł z utartych kolein, każe zastanowić się nad tym, co w nauce pewne, a co wymaga zbadania na nowo. Pomysłodawca cyklu, Wojciech Eichelberger, zachęca swoich gości: przyrodników i humanistów z Polski i zagranicy do dyskusji o ich badaniach i poglądach. Poglądach, które wymykają się tradycyjnej nauce i pomagają przekraczać horyzonty naszego poznania. Cyklowi patronują „Focus”, Radio TOK FM i „Gazeta Wyborcza”, a współfinansowanie zapewnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kiedy: 14 czerwca 2012 r. o godz. 18.00

Gdzie: aula 214 im. prof. Tadeusza Tomaszewskiego, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31 (mapa, foursquare)

Więcej informacji: http://www.horyzontypoznania.pl

Więcej:nauka