Wykład o medycynie sądowej

Zapraszamy na kolejne, trzecie już spotkanie z cyklu „Horyzonty poznania SWPS“. Prof. Tadeusz Dobosz będzie rozwiązywał genetyczno-sądowe zagadki Breslau i Wrocławia. Wstęp wolny!

Nauka i nowe technologie wywarły potężny wpływ na pracę organów ścigania (pisaliśmy o tym m.in. w artykule „Kryminalne zagadki DNA“ – http://www.focus.pl/nauka/zobacz/publikacje/kryminalne-zagadki-dna/). Teraz możemy dowiedzieć się z pierwszej ręki, jak to wyglądało w rzeczywistości. Czy genetyka wchodziła do polskich sądów jako zbawienie, czy była wprowadzana bocznymi drzwiami? Jak należy rozumieć dowody sądowe przygotowane przez biologów molekularnych? I czy popularne seriale kryminalne wpływają na pracę ekspertów sądowych?  

O tym wszystkim opowie Tadeusz Dobosz – biolog ze specjalizacją z biochemii, profesor Katedry Medycyny Sądowej i kierownik Zakładu Technik Molekularnych Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. To jeden z pionierów wprowadzenia technologii badań DNA do polskiej medycyny sądowej. Obecnie zajmuje się genetyką sądową oraz medycyną molekularną. Otwarte dla publiczności spotkanie z uczonym w auli Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej poprowadzi Wojciech Eichelberger.

Uwaga – prof. Dobosz jest jednym z naukowców nominowanych w kategorii “Przełom” naszego plebiscytu “Soczewki Focusa 2011”! Więcej o plebiscycie, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody – http://www.focus.pl/informacje/soczewki11/

Wykład to ciąg dalszy cyklu spotkań „Horyzonty poznania SWPS“, który łamie myślowe stereotypy, wypycha nasz umysł z utartych kolein, każe zastanowić się nad tym, co w nauce pewne, a co wymaga zbadania na nowo. Pomysłodawca cyklu, Wojciech Eichelberger, zachęca swoich gości: przyrodników i humanistów z Polski i zagranicy do dyskusji o ich badaniach i poglądach. Poglądach, które wymykają się tradycyjnej nauce i pomagają przekraczać horyzonty naszego poznania. Cyklowi patronują „Focus”, Radio TOK FM i „Gazeta Wyborcza”, a współfinansowanie zapewnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.  

Kiedy: 8 grudnia 2011 r. o godz. 18.00  

Gdzie: aula 214 im. prof. Tadeusza Tomaszewskiego,  Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31 (mapa: http://g.co/maps/77ca4, foursquare: http://4sq.com/bxVqRd)

Więcej informacji: http://www.swps.pl

Więcej:nauka