Wykład o myśleniu schematycznym

Zapraszamy kolejne spotkanie z cyklu „Horyzonty poznania SWPS“. Prof. Tadeusz Gadacz będzie mówił o tym, jak schematy wpływają na nasze myślenie. Wstęp wolny!
mózg
mózg

Czy płachta zawsze działa na byka? Dlaczego czarne owce są złe? Czy „daleko” to tam, gdzie raki zimują? Jak uwarunkowania geograficzno-kulturowe wpływają na znaczenia słów? Czy pojęcia filozoficzne w językach europejskich i pozaeuropejskich oznaczają to samo? M.in. o tym opowie prof. Tadeusz Gadacz – filozof i religioznawca, bliski współpracownik ks. prof. Tischnera, były pijar. Otwarte dla publiczności spotkanie z uczonym w auli Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej poprowadzi Wojciech Eichelberger.

Przypominamy, że prof. Gadacz jest jednym z naukowców nominowanych w naszym plebiscycie „Soczewki Focusa 2011”. Na wasze głosy czekamy tylko do 16 stycznia! Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.focus.pl/informacje/soczewki11/

Wykład to ciąg dalszy cyklu spotkań „Horyzonty poznania SWPS“, który łamie myślowe stereotypy, wypycha nasz umysł z utartych kolein, każe zastanowić się nad tym, co w nauce pewne, a co wymaga zbadania na nowo. Pomysłodawca cyklu, Wojciech Eichelberger, zachęca swoich gości: przyrodników i humanistów z Polski i zagranicy do dyskusji o ich badaniach i poglądach. Poglądach, które wymykają się tradycyjnej nauce i pomagają przekraczać horyzonty naszego poznania. Cyklowi patronują „Focus”, Radio TOK FM i „Gazeta Wyborcza”, a współfinansowanie zapewnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kiedy: 19 stycznia 2012 r. o godz. 18.00

Gdzie: aula 214 im. prof. Tadeusza Tomaszewskiego, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31 (mapa: http://g.co/maps/77ca4, foursquare: http://4sq.com/bxVqRd)

Więcej informacji: http://www.horyzontypoznania.pl

Więcej:nauka