Wykład o podróżach kosmicznych

Zapraszamy kolejne spotkanie z cyklu „Horyzonty poznania SWPS“. Astronautka Marsha Ivins będzie mówiła o przygotowaniach do misji, stanie nieważkości i wpływie kosmosu na człowieka. Wstęp wolny!

Przestrzeń pozaziemska nie jest miejscem przyjaznym ludziom. O tym, jakie wyzwania i niebezpieczeństwa czyhają na śmiałków próbujących oderwać się od Ziemi pisaliśmy już wielokrotnie (Przykuci do ziemi, Ciężkie życie na orbicie, Wymioty na kosmiczną skalę). Teraz zapraszamy na spotkanie z osobą, która zaznała tego na własnej skórze. Do Warszawy na zaproszenie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej przyjedzie amerykańska astronautka Marsha Ivins, która pięciokrotnie była w kosmosie i łącznie spędziła poza Ziemią 1318 godzin. Zaczynała jako mechanik promów kosmicznych, potem była inżynierem lotów, a w końcu została członkiem załogi promu kosmicznego. Podczas swego wykładu opowie o przygotowaniach do misji i nietuzinkowych doświadczeniach w kosmosie.

To ciąg dalszy cyklu spotkań „Horyzonty poznania SWPS“, który łamie myślowe stereotypy, wypycha nasz umysł z utartych kolein, każe zastanowić się nad tym, co w nauce pewne, a co wymaga zbadania na nowo. Pomysłodawca cyklu, Wojciech Eichelberger, zachęca swoich gości: przyrodników i humanistów z Polski i zagranicy do dyskusji o ich badaniach i poglądach. Poglądach, które wymykają się tradycyjnej nauce i pomagają przekraczać horyzonty naszego poznania. Cyklowi patronują „Focus”, Radio TOK FM i „Gazeta Wyborcza”, a współfinansowanie zapewnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kiedy: 1 października 2012 r. o godz. 17.00

Gdzie: aula 214 im. prof. Tadeusza Tomaszewskiego, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31 (mapa, foursquare)

Więcej informacji: www.horyzontypoznania.pl

Więcej:NASANews