Wykład o związkach psychologii z fizyką

Zapraszamy kolejne spotkanie z cyklu „Horyzonty poznania SWPS“. Prof. Amit Goswami będzie mówił o szczęściu, świadomości i fizyce kwantowej. Wstęp wolny!
Wykład o związkach psychologii z fizyką

„Wszystko zależy od pozytywnego myślenia, które jest źródłem pozytywnych wibracji, a te z kolei przyciągają zdarzenia i sytuacje naładowane pozytywną energią” – twierdzi prof. Goswami. Wbrew pozorom nie jest psychologiem, lecz światowym autorytetem w dziedzinie fizyki kwantowej, znanym z pracy akademickiej i licznych książek (m.in. „Mechanika kwantowa”, „Oczami fizyka”, „Samoświadomy kosmos”, „Kwantowa twórczość”). Jego podejście do nauki jest multidyscyplinarne –uznaje on pierwszeństwo świadomości względem koncepcji naukowych. Podczas otwartego dla publiczności wykładu, który wygłosi w auli Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej uczony opowie m.in., jak radzić sobie ze smutkiem, przezwyciężać depresję i uczynić swoje życie satysfakcjonującym.

To ciąg dalszy cyklu spotkań „Horyzonty poznania SWPS“, który łamie myślowe stereotypy, wypycha nasz umysł z utartych kolein, każe zastanowić się nad tym, co w nauce pewne, a co wymaga zbadania na nowo. Pomysłodawca cyklu, Wojciech Eichelberger, zachęca swoich gości: przyrodników i humanistów z Polski i zagranicy do dyskusji o ich badaniach i poglądach. Poglądach, które wymykają się tradycyjnej nauce i pomagają przekraczać horyzonty naszego poznania. Cyklowi patronują „Focus”, Radio TOK FM i „Gazeta Wyborcza”, a współfinansowanie zapewnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kiedy: 7 marca 2012 r. o godz. 18.00

Gdzie: aula 214 im. prof. Tadeusza Tomaszewskiego, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31 (mapa: http://g.co/maps/77ca4, foursquare: http://4sq.com/bxVqRd)

Więcej informacji: http://www.horyzontypoznania.pl

Więcej:nauka