Wyposażony – Ciężko wieść nieprzyzwoite życie

„Wyposażony” to serial telewizji HBO, który szturmem podbił serca widzów na całym świecie. Druga seria dowcipnej opowieści o spłukanym nauczycielu matematyki, który chcąc wyjść z długów zaczyna świadczyć usługi seksualne. Już na DVD i Blu-ray

Wiele lat temu Ray Decker (Thomas Jane) był wysportowanym, popularnym i skazanym na sukces uczniem liceum West Lakefield w Detroit. Niestety, życie nie potoczyło się po jego myśli i dziś, już jako dojrzały mężczyzna, wciąż jest związany z West Lakefield, gdzie pracuje jako nauczyciel historii i trener podupadłej drużyny koszykówki. Mało zarabia, jest nieubezpieczony, wiecznie rozgoryczony i nie może pogodzić się z tym, że jego żona (Anna Heche) zostawiła go po 20 latach małżeństwa dla wziętego dermatologa (Eddie Jemison). Kiedy w pożarze traci odziedziczony po rodzicach dom, a jego dzieci postanawiają wyprowadzić się do matki i jej nowego męża, Ray jest przekonany, że jego życie właśnie siągnęło dna.

Samotny i załamany zapisuje się na kurs, który ma mu pomóc stanąć na nogi i odnieść sukces. Niestety, jedyną rzeczą, której tam się dowiaduje jest to, że aby zaistnieć na rynku, trzeba umieć się sprzedać. Po nieudanej randce z koleżanką z klasy Tanią Skagle (Jane Adams), Ray doznaje objawienia. Ponieważ natura hojnie go obdarzyła, postanawia to wykorzystać i spróbować sił w najstarszym zawodzie świata…

W drugim sezonie pierwsze kroki w świecie męskiej prostytucji Ray ma już za sobą. Ma też również grono zadowolonych klientek, jednak wciąż brakuje mu pieniędzy na remont domu i ponowne zamieszkanie z dziećmi. Tania widząc, że w roli alfonsa nie radzi sobie najlepiej, postanawia poprosić o pomoc profesjonalistę (Lennie James).

Druga „opiekunka” Raya – Lenore (Rebecca Creskoff) wciąż podpuszcza swojego podopiecznego by ten wreszcie zrezygnował z usług Tani i tylko jej powierzył kierowanie swoją „karierą”. Jednak Ray zaniepokojony bliskimi kontaktami Lenore z jego byłą żoną, poważnie zastanawia się nad zakończeniem współpracy. Tymczasem zainteresowanie usługami „wyposażonego” rośnie. Tani udaje się wreszcie umówić Raya na randkę z bogatą i samotną Frances (Roxanne Hart). Niestety, jej podopieczny akurat ma ważniejsze sprawy na głowie i w zastępstwie na spotkanie z kobietą wysyła swojego najlepszego przyjaciela Mike’a (Gregg Henry). Nie wie, że konsekwencje tej randki w ciemno, okażą się trudne do przewidzenia. Tymczasem Jessica (Anne Heche) czuje się coraz bardziej nieszczęśliwa w swoim małżeństwie i coraz chętniej zaczyna spędzać czas w towarzystwie byłego męża. Okazuje się, że dawne uczucia nie wygasły… Pierwszy odcinek „Wyposażonego” miał swoją premierę na antenie HBO 28 czerwca 2009. Serial został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków, a przede wszystkim przez widzów, którzy tłumnie zasiedli przed telewizorami. Każdy odcinek cyklu oglądało za oceanem średnio 9,3 mln osób!

Dziś „Wyposażony” jest najchętniej oglądaną produkcją komediową HBO, a także jednym z najchętniej oglądanych seriali stacji ustępującym jedynie takim „hegemonom” jak „Rodzina Soprano”, „Czysta krew” oraz „Seks w wielkim mieście”.

Focus.pl objął patronat nad „Wyposażony”.