“Wyprawa American Dream Trip 2012 – Busem Przez Świat”

1 lipca – 30 września 2012 20 000 km dookoła Ameryki Północnej – Kanada, USA i Meksyk.
“Wyprawa American Dream Trip 2012 – Busem Przez Świat”

Piątka wrocławskich studentów 2 lata temu pomimo braku pieniędzy postanowiła spełnić swoje marzenia – kupili busa z 1989 roku za 2000 zł, pomalowali go w kolorowe barwy i wyruszyli w nieznane – w kierunku Portugalii.

Udało im się przejechać kawał świata – odwiedzili już 28 państw. Po drodze przeżyli dziesiątki przygód, stracili wszystkie bagaże w Barcelonie, uciekali przez bykiem i niedźwiedziem, balowali z pastorem w szwajcarskich Alpach, przejechali Ukrainę śladami Mickiewicza, odwiedzili Drakulę w Transylwanii i dotarli aż do Stambułu. Ich przygody spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów – ich fanpage ma ponad 13 tys. fanów, bloga odwiedziło ponad milion osób, filmy obejrzano ponad 300 tysięcy razy, powstała nawet książka z ich przygodami, byli w największych polskich telewizjach. W Polsce zaczęły powstawać kolejne projekty zainspirowane ich wyprawami – dziesiątki młodych ludzi starymi autami wyrusza w świat.

Ekipa pojawiała się ostatnio w kilku telewizjach oraz na wielu uczelniach i festiwalach, aby zobaczyć gdzie można ich spotkać w najbliższym okresie zapraszamy do ich kalendarium.

Projekt Busem Przez Świat zakłada objechanie całego świata starym ogórkiem. W tym roku studenci wyruszają w kolejny etap – przez Amerykę Północną – wyprawa American Dream Trip 2012.  W 3 miesiące kolorowy bus przejedzie przez Kanadę, USA i Meksyk – w sumie ponad 20 tys. km.

W ramach wyprawy American Dream Trip 2012 zostanie zrealizowany film “Jakie jest Twoje marzenie?” – ekipa Busem Przez Świat pokaże Amerykę okiem młodych Polaków i realizując własną wyprawę marzeń starym autem, będą pytać napotkanych ludzi – niezależnie od ich wieku i statusu – o ich marzenia.

Jak zwykle na blogu będzie można online śledzić położenie Busa na mapie, codziennie będą się pojawiać relację i zdjęcia, a co kilka dni filmy.

Poprzednimi wyprawami pokazali, że potrafią realizować swoje marzenia i nie poddają się –przejechali już 30 000 km i pomimo niejednej awarii skrzyni biegów, kilku napraw auta, kradzieży bagaży i dokumentów, zawsze docierali do celu.

Przygotowania do wyprawy oraz relacje można śledzić na ich blogu www.busemprzezswiat.pl i na fanpage www.facebook.com/BusemPrzezSwiat

Można też wesprzeć wyprawę zamawiając za symboliczne 10zł pocztówkę z Ameryki na ich blogu i tym samym fundując litr paliwa na wyprawę.

Więcej:cywilizacje