Wyraź się fotograficznie

Fotografia jeszcze nigdy, tak jak dziś, nie była powszechnie dostępna dla każdego, kto chce przemawiać obrazami do całego świata, zachować wspomnienia lub realizować się jako reporter. Rynek aparatów cyfrowych nie zwalnia tempa, podążając za potrzebami użytkowników. Dziś dostępnych jest wiele przystępnych cenowo modeli o zaawansowanych funkcjach, które spełnią oczekiwania różnych grup fotografów. Trzeba tylko odpowiedzieć na pytanie, jaki aparat wybrać.
Wyraź się fotograficznie

Advertisement

Na start

Z lustrzanką każdy poczuje się jak zaawansowany fotograf. Przed sięgnięciem po profesjonalne aparaty, warto jednak poznać nieco tańsze modele oferujące przyjazne tryby automatyczne. Wszyscy, którzy do tej pory fotografowali smartfonami i tak odczują ogromną różnicę – matryce w lustrzankach mogą być nawet 19-krotnie większe niż te w smartfonach, co pozwala uzyskać znakomite efekty nawet przy słabym oświetleniu. Dla ułatwienia pracy znakomicie nadaje się tryb „Inteligentna Scena Auto”. Funkcja dobiera właściwe ustawienia aparatu pod kątem fotografowanego obiektu, zapewniając świetnie wyglądające obrazy i pozwalając fotografowi skupić się na kreatywnej pracy czy  kompozycji kadru. Wybrany model ma być łatwy w obsłudze, umożliwiać uzyskanie ciekawych efektów na zdjęciach, jak rozmycie tła czy filtry kreatywne, oraz pozwalać na szybkie udostępnianie zdjęć na profilach społecznościowych. Takie funkcjonalne i przystępne cenowo aparaty można znaleźć w najnowszej promocji zimowej Canon  – przy zakupie EOS 2000D lub EOS 200D można otrzymać zwrot gotówki w wysokości 215 zł.

 


 

 

Dla vlogerów

Środowisko twórców autorskich materiałów wideo w sieci (tzw. vlogów) w ostatnim czasie się sprofesjonalizowało. Obecnie jakość nagranego materiału ma dla odbiorców równie duże znaczenie, co jego atrakcyjna treść. Dlatego wybierając aparat pod kątem nagrywania wideo, kluczowe będą możliwości rejestrowania obrazu w najwyższej jakości, dostępność szerokiej gamy obiektywów i ergonomia.

Będąc vlogerem warto pamiętać, że często będziesz nagrywał samego siebie. Dlatego dobrze wtedy mieć podgląd na to, jak się wypada w kadrze. W tym przypadku niezbędny będzie w pełni obrotowy i dotykowy ekran. Ale równie ważny co obraz, będzie dźwięk podczas nagrania. Aparat musi więc być wyposażony w zewnętrzne gniazdo mikrofonowe. Modele ze stajni Canon, które są idealnym kompromisem jakości do ceny, to EOS 80D i EOS 77D, które w zimowej promocji można kupić o 430 zł taniej.

 


 

All-in-one

Ci zaś, którzy nie wiedzą, dokąd zaprowadzi ich fotograficzna przygoda, ale nie chcą ograniczać w żaden sposób swoich możliwości, powinni poszukać rozwiązania, które będzie jak najbardziej wszechstronne. Taki aparat powinien łączyć zalety lustrzanek z lekkością i poręcznością aparatów kompaktowych. Najlepszy aparat powinien sprawdzić się zarówno w podróży, jak i podczas codziennych miejskich spacerów fotograficznych czy ważnych wydarzeń rodzinnych. Takim połączeniem zaawansowanych technologii, kompaktowej konstrukcji i dostępności wymiennych obiektywów są aparaty systemowe, zwane też bezlusterkowcami. Jednym z takich najnowszych modeli w portfolio Canon jest ważący zaledwie 390 g EOS M50, wyposażony w najnowszy procesor DIGIC 8, system autofokusa Dual Pixel CMOS AF i możliwość nagrywania filmów w jakości 4K. EOS M50 jest też przystępny cenowo, a dodatkowo korzystając z zimowej promocji Canon można otrzymać zwrot wysokości 215 zł.

 


 

Małe, lekkie i poręczne

Również rynek aparatów kompaktowych przedstawia się dziś bardzo obiecująco i można wyszukać w nim modele doskonale odpowiadające potrzebom różnych grup użytkowników. Wyposażone w tryb „Inteligentna scena auto”, dzięki któremu aparat sam rozpoznaje, co ma sfotografować, i dobiera optymalne ustawienia, będą stanowiły świetny początek przygody z fotografią dla stawiających pierwsze kroki amatorów. Do tego wśród tych modeli można znaleźć takie, które mają wyróżniające się funkcje. Jak Canon PowerShot SX740 HS, który oferuje szereg funkcjonalności przydatnych w podróży, takich jak 40-krotny zoom optyczny czy możliwość ładowania przez USB. W zimowej promocji Canon jest on dostępny taniej o 170 zł.

 

Zimowa promocja Canon trwa do 31 stycznia 2018 r. Szczegóły dostępne są na stronie producenta: www.canon.pl/cashback