Wyślij zdjęcie i weź udział w konkursie fotograficznym ”Rozwój w obiektywie 2017”

Ruszyła 3. edycja konkursu fotograficznego organizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych „Rozwój w obiektywie 2017”. Czekamy na zdjęcia, które przybliżą tematykę demokracji, praw człowieka, edukacji, czy wpływu człowieka na środowisko naturalne w krajach rozwijających się i przechodzących transformację ustrojową. Zdjęcia wysyłać można
od 3 do 28 listopada 2017.

Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania społeczeństwa polskiego problemami i wyzwaniami rozwoju na świecie. Konkurs ma również poszerzyć świadomość społeczną na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz uwrażliwić na problemy rozwoju globalnego i pomóc zrozumieć ich złożoność.

Prace konkursowe będą przyjmowane za pośrednictwem strony www.konkursmsz.national-geographic.pl w trzech kategoriach tematycznych:

•    Demokracja i prawa człowieka w rozwoju,

•    Edukacja i przedsiębiorczość kluczem do lepszego życia,

•    Wpływ człowieka na środowisko naturalne.

Każdy uczestnik może przesłać do pięciu fotografii w każdej kategorii. Szczegółowe informacje o sposobie zgłaszania zdjęć znajdują się w regulaminie konkursu dostępnym na  stronie www.konkursmsz.national-geographic.pl

Spośród nadesłanych zdjęć jury konkursu, w składzie Agnieszka Franus, Iwona El Tanbouli Jabłońska, Marcin Zaborowski, Joanna Stachyra, Monika Karpuk-Szondi oraz Janina Moryc, wybierze zwycięzców i przyzna nagrody pieniężne: 

•    Grand Prix w wysokości 5 tys. zł,  

•    Pierwsze miejsce w wysokości 3 tys.  zł  

•    Dwa wyróżnienia w wysokości  1,5 tys. zł w każdej z trzech kategorii tematycznych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na www.konkursmsz.national-geographic.pl.