X Mistrzostwa Wrocławia w Scrabble

20 września 2014 r. już po raz dziesiąty do Wrocławia zjadą się scrabbliści z całej Polski. Przez dwa dni najwybitniejsi miłośnicy gier słownych z krajowego podwórka mierzyć się będą w turnieju, którego stawką będą Mistrzostwo Wrocławia i Akademickie Mistrzostwo Polski.

Areną tych zmagań będzie stołówka w budynku D Uniwersytetu Ekonomicznego, a patronat honorowy nad zawodami objęli Dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocławia Piotr Mazur, Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz oraz Rektor UE JM prof. dr hab. Andrzej Gospo­da­ro­wicz.

Scrabble to gra słowna, polegająca na układaniu krzyżówki z liter wylosowanych z woreczka. Zwykle przeznaczona jest dla 2-4 graczy. Ale w wersji turniejowej zawsze gra się jeden na jednego, a czas rozgrywania partii limituje do 20 minut dla każdego zawodnika.

Dzięki pewnej losowości gry, już nawet niezbyt doświadczony gracz może powalczyć o zwycięstwo z utytułowanym mistrzem. Warto tu wspomnieć, że osoby chcące spróbować swoich sił po raz pierwszy, mogą wziąć udział w turnieju na pełnych prawach, i to zupełnie za darmo.

Turniej organizowany jest przez Informację Kulturalno-Sportową Studentów, działającą przy Uniwersytecie Ekonomicznym, a także Wrocławski Klub Scrabble „Siódemka”, stowarzyszenie od lat zajmujące się popularyzacją zabaw językowych wśród wrocławian.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, ul. Komandorska 118/120, stołówka w budynku D


Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://gp2014.scrabble.wroclaw.pl.