Tego jeszcze nie było. X na Androidzie dostaje nieoczekiwaną funkcję

X (dawniej Twitter), odkąd przejął go Elon Musk, ciągle się zmienia i to niekoniecznie na lepsze. Na platformę trafiają różne funkcje, często niezbyt kojarzące się z tego typu serwisem. Ta najnowsza, dostępna już w aplikacji na Androidzie właśnie do nich należy.
Tego jeszcze nie było. X na Androidzie dostaje nieoczekiwaną funkcję

W aplikacji X na Androidzie pojawia się możliwość wykonywania połączeń audio i wideo

X/Twitter to od jakiegoś czasu dość kontrowersyjna platforma, głównie z powodu poczynań Elona Muska. To właśnie on wprowadził tam mnóstwo zmian, począwszy już od samej nazwy, a na zbyt drogich planach Premium kończąc. Odkładając jednak na bok te wątpliwe ulepszenia, zerknijmy na to, co właśnie pojawiło się w aplikacji na Androidzie. Na platformie pojawiła się bowiem funkcja, której nie znajdziemy w żadnym innym serwisie społecznościowym. O co chodzi? O możliwość wykonywania połączeń audio i wideo.

Czytaj też: Jedyny pierścień Samsunga istnieje naprawdę. Galaxy Ring zamiesza na rynku?

Jeśli macie iOS to już o tej nowości wiecie, bo pojawiła się ona na waszych urządzeniach jeszcze w październiku 2023 roku, ale dla tych, którzy korzystają z telefonów na Androidzie, jest to zaskakująca funkcja. Nie każdy jednak może ja wypróbować, bo to kolejne z tych ulepszeń, zarezerwowanych tylko dla subskrybentów X Premium. Pozostali użytkownicy będą mogli natomiast odbierać połączenia przychodzące, co akurat jest zrozumiałe, w końcu dzwoniący nie musi wiedzieć, że ktoś nie płaci za Twittera.

Użytkownicy Premium po zainstalowaniu odpowiedniej aktualizacji dostaną powiadomienie o nowej funkcji, pozostali dostaną prośbę o potwierdzenie numeru telefonu. Usługa jest domyślnie włączona, więc jeśli nie chcemy z niej korzystać, musimy ją sami wyłączyć, wchodząc w Ustawienia, w sekcję Prywatność i bezpieczeństwo, a następnie w Prywatne wiadomości, gdzie znajdziemy odpowiednią opcję. Można tak również dokonać odpowiednich ustawień działania funkcji, takich jak to, od kogo będziemy odbierać połączenia lub opcję ukrycia adresu IP w trakcie połączenia.

Czytaj też: Microsoft ogłasza Copilot Pro. Co dostaniesz w ramach subskrypcji?

Jak widać, X stara się jak może, by jakoś uatrakcyjnić plan Premium, który kosztuje w Polsce 49 złotych. Czy taka funkcja się przyjmie? Raczej nie wieszczę jej ogromnej popularności. Warto też wspomnieć, że jest to dobry sposób na kolejną falę oszustw, bo X nie wiąże naszego numeru telefonu z przychodzącym połączeniem, dlatego to aż się prosi o wykorzystywanie w niecnym celu. W dodatku na rynku mamy aż zatrzęsienie różnych komunikatorów, w większości darmowych, które oferują możliwość wykonywania połączeń i to w dużo bezpieczniejszy sposób.