Xiaomi Mix Flip i Redmi K70 Ultra zadebiutują już niebawem

Xiaomi ma obecnie ręce pełne roboty, bo w przygotowaniu jest kilka interesujących nowości. Najbardziej czekamy na kolejnego Folda i Xiaomi Mix Flip, ale pojawić ma się również Redmi K70 Ultra, a po nim seria Xiaomi 14T. Najnowszy wyciek wskazuje na rychłą premierę niektórych z tych urządzeń.
Xiaomi Mix Flip i Redmi K70 Ultra zadebiutują już niebawem

Kiedy Xiaomi wprowadzi na rynek Xiaomi Mix Flip i Redmi K70 Ultra?

W ostatnich miesiącach doniesień na temat pierwszego modelu z klapką od Xiaomi jedynie przybywało, a liczne certyfikacje, jakie ten smartfon uzyskał, wskazują, że zadebiutuje on już niedługo. Teraz z kolei odkryto, że wyciekły aplikacje systemowe dla tego urządzenia oraz dla Redmi K70 Ultra, który też jest dość wyczekiwanym modele, bo chociaż pod taką nazwą zostanie on ograniczony tylko do rynku chińskiego, na tym międzynarodowym będzie sprzedawany jako Xiaomi 14T Pro.

Czytaj też: Seria Huawei Nova powiększy się o kolejny model. Tym razem będzie to składak

Pojawienie się aplikacji systemowych jest zawsze jasnym wyznacznikiem rychłej premiery. Pozwala nam również dowiedzieć się kilku interesujących rzeczy, bo aplikacja Xiaomi AI Translate wprowadzi dla Redmi K70 Ultra oraz Xiaomi Mix Flip możliwość natychmiastowego tłumaczenia napisów i inne specjalne funkcje oparte na sztucznej inteligencji. Ciekawe, jak dużo takich ulepszeń pokaże nam w tym roku producent i to nie tylko w nadchodzących składakach, ale przede wszystkim we flagowej serii Xiaomi 15, której premiera odbędzie się już w październiku.

Jeśli chodzi o specyfikację, Redmi K70 Ultra zostanie wyposażony w 6,67-calowy ekran OLED o rozdzielczości 1.5K (2520 x 1440 pikseli) i częstotliwości odświeżania 144 Hz. Sercem smartfona będzie chipset MediaTek Dimensity 9300+ wspierany przez maksymalnie 24 GB pamięci RAM i do 1 TB pamięci wbudowanej. Za zasilanie odpowie akumulator 5500 mAh z szybkim ładowaniem przewodowym 120 W. Aparaty nie zaimponują, bo zestaw ma obejmować 50-megapikselowy aparat główny i 8-megapikselowy aparat z obiektywem ultraszerokokątnym oraz 16-megapikselowy aparat do selfie. Na szczęście mówi się, że Xiaomi 14T Pro, czyli globalna wersja tego modelu, dostanie znaczne zmiany w zakresie możliwości fotograficznych.

Czytaj też: Motorola przedstawia nowe składaki. Oto Razr 50 i Razr 50 Ultra

Xiaomi Mix Flip – którego globalna premiera wciąż jest niepewna – będzie natomiast flagowcem z prawdziwego zdarzenia, a jego sercem stanie się układ Snapdragon 8 Gen 3. Procesor zapewni topową wydajność i sparowany zostanie z pamięcią RAM LPDDR5X oraz pamięcią wewnętrzną UFS 4.0. Konfiguracja aparatów zaskoczy, bo dostaniemy 50-megapikselowy aparat główny (1/1.55”), 60-megapikselowy teleobiektyw 2x (1/2.8”) oraz aparat 12 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym. Szczegóły związane z pojemnością akumulatora nie są znane, ale urządzenie ma obsługiwać szybkie ładowanie z mocą 67 W. Co ciekawe, nie znamy również rozmiarów ekranów, jednak mówi się, że ten zewnętrzny ma mieć przekątną około 4”, z okrągłymi otworami na aparaty – w górnym okręgu znajdzie się jeden sensor i lampa błyskowa, a w drugim pojedynczy aparat.

Czytaj też: Xiaomi Mix 5 powraca. Czy w końcu doczeka się premiery?

Kiedy premiera? Prawdopodobnie już na początku lipca. Obok Redmi K70 Ultra i Xiaomi Mix Flip pojawi się też Xiaomi Mix Fold 4.