Za następny posiłek zapłać spojrzeniem

Fińska firma Uniqul przygotowuje nowy system płatności oparty na rozpoznawaniu twarzy

Niedługo, zamiast tracić cenne minuty na wyciąganie z portfela karty płatniczej, wystarczy przez chwilę… popatrzeć się na kamerę.

Specjalny tablet firmy Uniqul w kilka sekund urządzenie zeskanuje twarz osoby, która zbliża się do kasy. Następnie wyśle dane do systemu i błyskawicznie zlokalizuje odpowiednie konto bankowe. Jedyne, co będzie musiał zrobić klient, to zatwierdzić transakcję, naciskając odpowiedni przycisk.

Zadaniem systemu jest uproszczenie całego procesu płatności i skrócenie z 30 – ile teraz średnio zajmuje do mniej niż 5!

System stosuje algorytmy podobne do tych, jakie wykorzystuje wojsko. Dlatego też jest całkowicie bezpieczny – zapewniają producenci. Poza tym rozwiąże takie problemy płacących, jak kradzieże czy uszkodzenia kart płatniczych.

By korzystać z możliwości płacenia “twarzą”, zainteresowani będą uiszczać opłatę w wysokości 7 euro miesięcznie. To pozwoli im na korzystanie z nowoczesnej możliwości w dowolnym miejscu na całym świecie. Za 3 euro miesięcznie będzie można wykupić usługę na terenie wybranego przez siebie miasta i najbliższych okolic. Opłata 1 euro miesięcznie powoli płacić w promieniu 1-2 kilometrów od wybranego przez siebie miejsca (np. domu czy biura).

CZYTAJ TAKŻE: Technologia w służbie gwiazdom

(Źródło: Popsci.com)