Zagraj o stypendium naukowe dla ściśle uzdolnionych

Już od 1 października młodzież ściśle uzdolniona z całej Polski może zmierzyć się z naukami ścisłymi i przyrodniczymi w innowacyjnej grze przygotowanej w ramach 5. edycji programu ADAMED SmartUP. 50 najlepszych uczestników wybranych w kolejnych etapach rekrutacji weźmie udział w obozie naukowym. Zgłoszenie do programu to dla nich szansa na spełnienie naukowych marzeń oraz uzyskanie stypendium.
Zagraj o stypendium naukowe dla ściśle uzdolnionych

Gra alternatywnej rzeczywistości to pierwszy etap rekrutacji do programu stypendialnego ADAMED SmartUP, pozwalający wyłonić młodzież odznaczającą się nieszablonowym sposobem myślenia i wielowymiarowym podejściem do nauki. Uczestnicy, którzy w tegorocznej edycji zdecydują się na udział w tej naukowej zabawie wcielą się w młodych naukowców pracujących w czterech laboratoriach tematycznych: biomedycznym, informatycznym, biochemicznym oraz astrofizycznym.

Dotychczas, wyzwanie udziału w grze alternatywnej rzeczywistości podjęło prawie 25 tysięcy uczniów w wieku 15-19 lat. 200 spośród nich uczestniczyło w innowacyjnym obozie naukowym, który dla większości stał się wprowadzeniem do świata nauki i szansą na doprecyzowanie przyszłych planów edukacyjnych. Dla 40 młodych pasjonatów, którzy otrzymali tytuł laureata nagrody głównej, decyzja o udziale w grze okazała się też przepustką na najlepsze polskie i zagraniczne uczelnie.


W najbliższym czasie będę kończył projekt budowy robota minisumo. Chciałbym też wystartować w Olimpiadzie Fizycznej. Mam nadzieję, że z pomocą mentorów uda mi się osiągnąć lepszy wynik niż w ubiegłym roku. Planuję również rozpoczęcie stażu bądź pracy inżynierskiej. Obecnie jestem uczniem II klasy liceum, ale myślę już o studiach. Rozważam dalszą edukację na Politechnice Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie bądź Politechnice w Lozannie. Podczas obozu uczestniczyłem w zajęciach na PW i jestem pod dużym wrażeniem wyposażenia laboratoriów oraz kadry akademickiej –
o swoich planach naukowych opowiada Jean Rauber, laureat nagrody głównej 4. edycji programu.

 

Od 1 października br. szansę na rozwinięcie naukowych pasji i wsparcie finansowe otrzymali kolejni uczniowie w wieku 15-19 lat z całej Polski.

Od czterech lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie naszym programem stypendialnym. Corocznie, kilka tysięcy młodych osób bierze udział w grze alternatywnej rzeczywistości, która stanowi pierwszy etap rekrutacji. Dbamy, by nie był to tylko sprawdzian poziomu wiedzy, ale także dobra zabawa. Uczestnicy mogą liczyć na nietypowe zadania i zaskakujące zwroty akcji. Jak co roku gra rekrutacyjna została przygotowana we współpracy z doświadczonymi naukowcami, dla których nauki ściśle i przyrodnicze stanowią największą pasję – wyjaśnia Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP.  

Aby wziąć w udział w grze, należy w pierwszej kolejności zarejestrować się na stronie http://adamedsmartup.pl/gra-rekrutacyjna/. Następnie zarejestrowani użytkownicy w poszczególnych laboratoriach tematycznych rozwiązują zadania z zakresu biologii, chemii, fizyki, matematyki, informatyki i astronomii. Gra weryfikuje nie tylko podejście do stawianych problemów, poziom wiedzy czy sposób myślenia, ale także umiejętności łączenia ze sobą faktów. Gracze, którzy najlepiej poradzą sobie z zadaniami zostaną poproszeni o przesłanej swoich aplikacji i z początkiem kwietnia spotkają się z członkami Rady Naukowej programu, a 50 z nich podczas wakacji weźmie udział w innowacyjnym obozie naukowym.