Zapraszamy na 4SQ!

Chcecie poznawać świat razem z nami? Dołączcie do grona naszych fanów w serwisie geolokalizacyjnym foursquare. Przygotowaliśmy tam dla was parę niespodzianek.

Serwis foursquare.com (w skrócie 4SQ) to obecnie jedyna poza Facebookiem platforma wykorzystująca na dużą skalę geolokalizację – czyli określanie miejsca pobytu użytkownika na podstawie danych dostarczanych przez smartfon – oraz mechanizmy społecznościowe. Po zarejestrowaniu w serwisie i zainstalowaniu aplikacji na smartfonie możemy sprawdzić, jakie sklepy, punkty usługowe, atrakcje czy ciekawostki znajdują się w naszej okolicy. Widzimy też, gdzie ostatnio przebywali nasi znajomi używający foursquare. Meldując się w poszczególnych lokalizacjach zdobywamy punkty, odznaki (badges), tytuły gospodarza (mayor), a także rabaty i inne korzyści np. w sklepach czy lokalach (specials).

Z foursquare korzysta już ponad 20 mln osób na całym świecie. Serwis szybko zyskuje popularność także u nas. Dlatego – jako pierwsi w Polsce – założyliśmy w nim własną stronę http://foursquare.com/focus_pl i możemy się dziś poszczycić większą liczbą fanów niż oficjalne serwisy Warszawy czy Gdańska. Zapraszamy także was – dołączcie do nas i zobaczcie, co dla was przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że do oficjalnego Dnia Foursquare (4SQ Day), czyli 16 kwietnia, liczba naszych fanów przekroczy 400! 

Dlaczego warto być jednym z nich? Wielką zaletą foursquare są nie tylko mapy czy zdobywanie punktów (przypominające trochę grę komputerową), ale także sugestie (tips) pisane przez użytkowników serwisu. Oceniają oni np. kawiarnie czy hotele, podpowiadają, na co uważać, gdzie zaparkować, co zobaczyć itd. Sugestie można pogrupować w zbiory zwane listami – i tak właśnie zrobiliśmy. Na naszym profilu znajdziecie mini-przewodniki turystyczne dla miłośników różnych atrakcji: podziemnych fortyfikacji, miejsc “nawiedzonych”, centrów nauki itd. Będziemy tam również ogłaszać nasze akcje specjalne, takie jak “Focus pobudza neurony” (szczegóły już wkrótce). Czekamy także na wasze uwagi, sugestie i pomysły! Pamiętajcie, że możecie też korzystać z naszej strony nie rejestrując się w foursquare.

Dla głodnych wiedzy: 

* Fanpage polskich miłośników 4SQ – www.facebook.com/FoursquarePolska

* Nasz artykuł o zagrożeniach dla prywatności związanych m.in. z geolokalizacją – http://www.focus.pl/cywilizacja/zobacz/publikacje/jak-nas-psuje-facebog/

Więcej:cywilizacje