Zaproszenie na Dzień Mózgu [BLOG]

W najbliższą sobotę w Warszawie odbędzie się święto neuronauki – Dzień Mózgu na Uniwersytecie SWPS. Warto wziąć udział w tym wydarzeniu!

Nasza cywilizacja rozwija się dzięki temu, że Homo sapiens jest wyposażony w wyjątkowo sprawny mózg. Naukowcy nadal nie wiedzą wszystkiego o tym zadziwiającym narządzie. Chętnie jednak dzielą się informacjami, które już zdobyli. Można będzie się o tym przekonać podczas 11. edycji Dnia Mózgu w warszawskiej siedzibie Uniwersytetu SWPS w najbliższą sobotę, 12 marca.

W części wykładowej będzie można dowiedzieć się m.in., czy od seksu można się uzależnić. Niedawno rozmawialiśmy o tym w TOK FM:

Wśród wykładowców będzie też prof. Piotr Durka, specjalista od interfejsów mózg-komputer:

Nie zabraknie też atrakcji dla publiczności, takich jak “wykrywacz kłamstw”, wirtualna rzeczywistość, drukowanie 3D modelu mózgu czy badanie okulograficzne (eyetracking). Dzieci mogą odwiedzić specjalny kącik – Uniwersytet Synaptyczny.

Organizatorami Dnia Mózgu są Koło Neuronauki Uniwersytetu SWPS i Fundacja Mózg. Szczegółowy program można znaleźć na stronie USWPS i na Facebooku. Wstęp wolny!

Warto też pamiętać, że od 14 do 20 marca trwa Światowy Tydzień Mózgu. W jego ramach odbędą się ciekawe wydarzenia m.in. w Trójmieście, Lublinie, Szczecinie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Warszawie i Poznaniu. Szczegółowe informacje można znaleźć na na stronie www.neuronauka.org.