Zazdrosny laptop od HP

Nowoczesny, zaskakujący, atrakcyjny, o bogatym wnętrzu, zna się na muzyce. To nie anons towarzyski, lecz najkrótszy opis nowego ultrabooka HP.

Zazdrość. Właśnie takie uczucia wywołuje nowy ultrabook  HP Envy 14 SPECTRE. Czarne wieko, ekran i miejsce na nadgarstki pokrywa w tym komputerze wytrzymałe i odporne na zarysowania szkło. Nie ma więc mowy o ciemnych plamach czy wycieraniu srebrnego plastiku rękoma. Choć przez zastosowanie tej specjalnej powłoki HP Envy 14 SPECTRE jest nieco grubszy (20 mm) i cięższy (1,8 kg) niż inne ultrabooki, wygląda o niebo lepiej. Pewnie właśnie dlatego projektanci zdecydowali się nadać mu taką nazwę (envy – ang. zazdrość). 

Bogate wnętrze

HP Envy 14 SPECTRE to nie tylko wygląd. I widać to już od momentu przyciśnięcia guzika „Power”. Dzięki zastosowaniu procesorów i5, technologii Intel® Rapid Start oraz dysków SSD komputer jest gotowy do pracy błyskawicznie. 14-calowy ekran (który mieści się w 13,3’’ laptopie!) oraz zintegrowany procesor graficzny Intel HD Graphics 4000 pozwalają na oglądanie filmów w jakości HD (1600×900). Projektanci nie zapomnieli również o kamerze internetowej – oczywiście także w HD. 

Jest też niespodzianka. Ultrabook wyposażono w system Beats Audio, który gwarantuje, że dźwięk płynący z głośników jest dokładnie taki, jak chciałby tego wykonawca. Przy jego tworzeniu współpracował słynny raper Dr. Dre. To nie wszystko. HP Wireless Audio bezprzewodowo przesyła dźwięk do 4 urządzeń. A więc bez kabli możemy słuchać muzyki np. na kompatybilnych domowych głośnikach.  

Pan wzywał, milordzie?

Nowy ultrabook HP sam przewiduje, kiedy użytkownik chce pracować. Magia? Niezupełnie. HP Envy 14 SPECTRE ma specjalny sensor, który reaguje na ruch rąk nad klawiaturą, włączając podświetlenie klawiszy. Co więcej, dzięki czujnikowi ruchu komputer potrafi określić, gdzie jest używany i – wykorzystując technologię HP CoolSense – optymalizować chłodzenie zgodnie z preferencjami właściciela. 

Używając HP Envy, można zapomnieć o ładowarce – urządzenie działa nawet 9,5 godziny bez ładowania! Tak jak można zapomnieć o tradycyjnej drukarce. Funkcja ePrint opracowana przez HP pozwala na drukowanie na odległość. Wystarczy, że z dowolnego miejsca wyślemy e-mail z załącznikiem – zdjęciem, dokumentem – na adres urządzenia drukującego HP (m.in. P Photosmart 5510, HP Photosmart 7510, HP Envy 110 eAIO czy HP Officejet Pro 8600 eAIO), które zajmie się całą resztą. Bez kabli. Bez kłopotu. Jest czego zazdrościć.