Zbliża się finał konkursu „Klasa ze Snów”

Wrocław, 13.12.2011 – Latające gimbusy, lekcje historii w wehikule czasu i klasy integracyjne z Marsjanami. Czy o takiej szkole marzą uczniowie? Przekonamy się o tym już wkrótce. Zbliża się finał konkursu „Klasa ze Snów – Wyprawa na Marsa”.

„Klasa ze Snów” to ogólnopolski konkurs plastyczny pod patronatem MEN, skierowany do uczniów wszystkich typów szkół. Akcja zachęca dzieci i młodzież do dzielenia się pomysłami na nowoczesną szkołę.  

„Oryginalne, fascynujące, zabawne – to pierwsze nasuwające się na myśl słowa po obejrzeniu nadesłanych już prac – mówi Robert Pusz z portalu Multimediawszkole.pl, organizatora konkursu. –  Dzieci już od pięciu lat udowadniają nam, że ich wyobraźnia i pomysły nie znają granic. W tym roku ze względu na temat konkursu – „Wyprawa na Marsa” – widać fascynację filmami science – fiction i nowymi technologiami. Różnorodność zastosowanych form plastycznych jest naprawdę duża. Jesteśmy ciekawi, czym zaskoczą nas kolejne prace. Wszystkie pomysły i wizje, nawet te niespotykane i szalone – są mile widziane!”

Do zakończenia konkursu pozostał tylko miesiąc. Szkoły mogą wysyłać swoje zgłoszenia jeszcze do 10 stycznia 2012 r. Praca konkursowa może być wykonana za pomocą dowolnej techniki plastycznej- także grafiki komputerowej. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zapoznać się z regulaminem, a następnie przesłać swoją pracę wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres: ViDiS ul. Grabiszyńska 241 D, 53 – 234 Wrocław.

Nagrodami w konkursie są zestawy multimedialne dla szkół – tablice interaktywne i projektory, które pomogą w wizualizacji wiedzy i z pewnością wpłyną na atrakcyjność lekcji. Dodatkową nagrodę trafi również do szkoły, której praca zwycięży w zaplanowanym na luty 2012 r. Plebiscycie Internautów.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.klasazesnow.pl. 

Terminarz konkursu „Klasa ze snów – Wyprawa na Marsa”

• 10 stycznia 2012 r. – termin nadsyłania prac

• Styczeń 2012 r. – obrady jury

• Luty 2012 r. – głosowanie internautów na nagrodę publiczności

• Marzec-kwiecień 2012 r. – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Więcej:cywilizacje