Zegarek Casio ProTrek PRW-2500 na ekstremalne wyprawy

ProTrek PRW-2500 posiada wiele funkcji przydatnych podczas wypraw mniej lub bardziej ekstremalnych. Jedno spojrzenie na wyświetlacz wystarcza, aby określić warunki panujące na zewnątrz, bez względu na to gdzie się znajdujemy. Aby zorientować się w terenie mamy do dyspozycji kompas. Termometr i barometr pozwalają monitorować pogodę, zwłaszcza przy zmieniającej się aurze podczas wspinaczki. W górach przyda nam się również wysokościomierz. Dla miłośników morskich przygód i wędkowania pomocny będzie wykres przypływów i odpływów oraz faz księżyca.

Edurne Pasaban – 38 letnia zdobywczyni wszystkich ośmiotysięczników wie co to są ekstremalne warunki. Na swoje wyprawy zabiera tylko sprawdzony sprzęt. We wrześniu pojawi się nowy model zegarka Casio ProTrek, który będzie towarzyszył jej w kolejnej podróży. Model PRW-2500 posiada wszystkie funkcje, jakich można wymagać od zegarka stworzonego dla miłośników przygód.

Niekwestionowaną zwolenniczką górskich wojaży jest Edurne Pasaban – 38-letnia hiszpańska himalaistka, ambasadorka zegarków ProTrek. Edurne ponad rok temu zdobyła szczyt Sziszapangma, co pozwala jej szczycić się mianem zdobywczyni Korony Himalajów. W maju 2010 została pierwszą kobietą, która zdobyła wszystkie czternaście ośmiotysięczników. Wyprawy, jakich podejmowała się, by osiągnąć swój cel wymagały niezwykłego wysiłku i siły charakteru. Podczas kolejnych górskich wspinaczek towarzyszyć jej będzie zegarek Casio ProTrek PRW-2500.

Jedno spojrzenie i wiesz wszystko

Zegarek ma wbudowane panele słoneczne – TOUGH SOLAR – które zapewniają żywotność czasomierza bez wymiany baterii. Tarcza, dzięki funkcji FULL AUTO EL podświetla się automatyczne w momentach, gdy jest mało światła. ProTrek PRW-2500 posiada również funkcję WAVE CEPTOR, za pomocą której zegarek łączy się z 6 nadajnikami na całym świecie i ustawia się na idealny czas.

Dodatkowo czasomierz posiada stoper, timer, 5 alarmów oraz funkcję czasu światowego. Wszystkie najważniejsze funkcje wykorzystywane w zegarkach ProTrek połączono z dużą wodoszczelnością – aż do 20 ATM. W zegarku zastosowano także podwójny wyświetlacz – dwie warstwy LCD, tzw. duplex LCD.