Zdjęciem roku została praca Sławomira Kamińskiego, fotografa Gazety Wyborczej. Wykonał je podczas protestu rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych w sejmie.

Protestujący próbują rozwiesić transparent w języku angielskim na zewnętrznej ścianie budynku, by zwrócić uwagę zagranicznych mediów przed zbliżającym się Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO w Warszawie, lecz straż marszałkowska im to uniemożliwia. Na zdjęciu matka niepełnosprawnego Jakuba Iwona Hartwich w starciu ze strażnikiem.

To samo zdjęcie zdobyło I nagrodę w kategorii "Wydarzenia". Oto kolejne nagrodzone zdjęcia w tej kategorii:

II nagroda - Maciej Łuczniewski, Agencja Fotograficzna Reporter

Irańska dziewczynka na terenie Bośni i Hercegowiny stoi owinięta w koc grzewczy, który rozdają pracownicy NRC w obozie dla uchodźców w Vielkiej Kladusy. W obozie tym jest wielu chrześcijan z Iranu, którzy uciekli przed represjami. 

III nagroda w kategorii "Wydarzenia" - Piotr Ogorzałek, "Gazeta Wyborcza"

Poseł Wojciech Buczak, kandydat na prezydenta Rzeszowa, na chwilę przed wejściem na salę podczas konwencji programowej PiS.  

I nagroda w kategorii "Życie codzienne" - Piotr Tracz dla Agencji Fotograficznej Reporter

Kuzyni Tymoteusz i Paweł podczas wakacji na wsi. 

II nagroda w kategorii "Życie codzienne" - Dariusz Madziński, Faktypilskie.pl

Figura Michaela Jacksona w Tuczynie, woj. zachodniopomorskie. Pojawiła się w lipcu 2018, po miesiącu została zniszczona. W listopadzie tego samego roku dokonano renowacji figury, która stała się częścią instalacji artystycznej stylizowanej na kapliczkę. Stoi ona obecnie na działce gminnej, stała się atrakcją dla turystów.