Zoom na żele intymne: dlaczego warto z nich korzystać?

Żele intymne pojawiły się na rynku kosmetycznym już jakiś czas temu. Warto się do nich przekonać – te specyfiki służą nie tylko do stosowania podczas zbliżeń. Dziś dowiesz się, kto i w jakim celu może z nich korzystać, jakie komponenty absolutnie nie powinny znaleźć się w jego składzie, a dodatkowo poznasz inne zalety żelu intymnego.

Do czego służy żel intymny?

Jak sama nazwa wskazuje, ten specyfik idealnie sprawdza się podczas intymnych zbliżeń. Korzyści wynikające ze stosowania tego typu produktów są odczuwalne przez każdego z partnerów. Przede wszystkim podstawowym zadaniem jest zmniejszenie tarcia w trakcie stosunku, co zapobiega powstawaniu podrażnień i uszkodzeń naskórka. 

Ponadto, żele intymne doskonale sprawdzą się u kobiet, które mają problem z utrzymaniem odpowiedniego poziomu nawilżenia pochwy. Taka dolegliwość może być spowodowana między innymi przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej, nadmiernym stresem bądź też menopauzą. Taki preparat będzie wprost idealny dla dojrzałych pań lub tych w ciąży – żel intymny świetnie sprawdzi się nie tylko podczas stosunku, lecz także do codziennej pielęgnacji okolic pochwy.

Jakie składniki nie powinny się znaleźć w żelu intymnym?

Przed zakupem żelu intymnego koniecznie sprawdź jego skład, umieszczony najczęściej z tyłu opakowania. To bardzo ważne: wtedy będziesz pewna, że dany produkt będzie dla Ciebie w pełni bezpieczny. Warto, by był wyprodukowany przez firmę, która specjalizuje się wyłącznie w wytwarzaniu specyfików przeznaczonych do intymnych zbliżeń: https://makeup.pl/brand/238233/.

Bardzo wiele osób korzysta z oleju kokosowego podczas stosunków płciowych. Fakt, ta substancja doskonale nawilża skórę i włosy, jednak absolutnie nie powinno się stosować jej jako lubrykantu. Dlaczego? Gdyż może zaburzać pH okolic intymnych, przez co tworzy idealne środowisko do namnażania się bakterii i grzybów odpowiedzialnych za powstawanie infekcji. Podobnie sprawa wygląda z cukrem – żele intymne na jego bazie być może smakują dobrze, jednak ta substancja jest także pożywieniem dla drobnoustrojów. Zdecydowanie lepiej i bezpieczniej kupić taki żel, do którego dodano sztuczne słodziki.

Zalety wynikające z korzystania z żelu intymnego

Czy wiesz, że ten produkt świetnie sprawdzi się również do masażu? Nie pozostawia kleistej warstwy, szybko się wchłania, a bardzo często ma także bardzo przyjemny zapach i… smak! Zanim taki specyfik trafi do sprzedaży w sklepach, jest dokładnie badany pod wieloma względami. Nie ma więc przeciwwskazań do tego, by w niewielkich ilościach go spożywać.

Dodatkowo wiele tego typu preparatów w swoim składzie zawiera także substancje łagodzące, które zmniejszają dyskomfort, a nawet znieczulają – to bardzo dobra informacja dla osób, które lubią dłuższe zbliżenia.

Ten specyfik ma bardzo delikatną, żelową konsystencję, która potęguje poślizg. Żel intymny można bezpiecznie stosować wraz z prezerwatywą – jakby tego było mało, zwiększa skuteczność tego rodzaju antykoncepcji, gdyż dzięki nawilżeniu miejsc intymnych zmniejsza tarcie i zapobiega pękaniu oraz przecieraniu jej powierzchni.

Żel intymny to wielofunkcyjny produkt. Już wiesz, że można z niego korzystać nie tylko w trakcie zbliżeń. Pamiętaj, że Twoja skóra potrzebuje regularnego nawilżania – nie zapominaj też także o tych miejscach, które kryjesz pod swoją bielizną. 

Warto sprawdzić

Wczytuję wpisy...