Zuckerberg zaprezentował Facebook Home

“To będzie najlepsze doświadczenie w historii telefonów” – zapowiedział twórca Facebooka

Facebook Home to nakładka (launcher), którą można zainstalować na smartfonach z Androidem. Powoduje ona całkowitą zmianę interfejsu telefonu i integrację z kontem na portalu Facebook.

Zamiast tradycyjnych ikon i widgetów, na ekranie „Home” użytkownicy zobaczą powiadomienia, wiadomości i aktualizacje. Dzięki nakładce będzie można korzystać ze wszystkich funkcji Facebooka od razu po włączeniu telefonu i bez uruchamiania aplikacji. Interfejs umożliwia także czatowanie ze znajomymi nawet podczas korzystania z innych aplikacji.

Dzięki nowej nakładce z Facebookiem zintegrowane będą wszystkie najważniejsze funkcje smartfona – wiadomości SMS, przeglądarka internetowa, połączenia głosowe.

Facebook Home będzie dostępny w sklepie Google Play już od 12 kwietnia. Pierwsi skorzystają z niego użytkownicy następujących modeli smartfonów: HTC One, HTC One X, HTC One X+, Samsung Galaxy S III, Samasung Galaxy S 4 i Samsung Galaxy Note II.

Podczas konferencji zaprezentowano także pierwszy dedykowany telefon dla usługi Facebook Home – HTC First. Telefon będzie dostępny w czterech kolorach: czarny matowy, biały, czerwony i błękitny, z ekranem o przekątnej 4,3″, tylną kamerą 5 MP i funkcją LTE. Telefon będzie można kupić w sieci sklepów AT&T za 99 dolarów. Na razie nie wiadomo, kiedy nowy model trafi do Polski.