Żywienie zgodnie z genetycznym zapotrzebowaniem

Tak jak różnimy się od siebie wyglądem czy temperamentem, tak każdy z nas różni się również zapotrzebowaniem na składniki odżywcze i zdolnością do ich przyswajania.

Dzięki unikalnemu badaniu genetycznemu Genodiet Completo możliwe stało się określenie naszego indywidualnego profilu żywieniowego oraz ułożenie codziennego jadłospisu zgodnie z zapotrzebowaniem na składniki odżywcze zapisane w naszym DNA.

Nasz kod DNA nie zmienia się przez całe życie i mówi nam o tym, co jest dla nas dobre, a co nie – tzn. jakie pożywienie, choć powszechnie uznawane za zdrowe, w nieodpowiednich proporcjach może okazać się dla nas bardzo szkodliwe. Genodiet Completo to jedyne dostępne w Polsce badanie genetyczne pozwalające ustalić, jaki jest nasz indywidualny profil metaboliczny. Wystarczy wykonać je raz w życiu, by dowiedzieć się, jakich makro i mikroskładników potrzebuje nas organizm i w jakich ilościach.

Najnowszy raport firmy DF Medica Polska „Genodiet – tysiąc Polaków przebadanych nutrigenetycznie”, pokazuje, że spośród przebadanych w ostatnich 2 latach pacjentów tylko 52% może odżywiać się zgodnie z ogólnodostępnymi zaleceniami. Natomiast pozostali (48%), musi odżywiać się według indywidualnych zaleceń.

– Ogólne zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia mówią o konieczności jedzenia 0,5 kg warzyw i owoców dziennie – mówi Agnieszka Piskała, diet coach certyfikowany przez Instytut Psychoimmunologii Wojciecha Eichelbergera. – Jest to odpowiednie w przypadku osób, których organizm prawidłowo radzi sobie z neutralizowaniem wolnych rodników. Tymczasem w Polsce, jak wynika z raportu firmy DF Medica Polska, to zaledwie 12% osób.

Żywienie zgodnie z własnym organizmem to doskonały sposób na zadbanie o siebie oraz profilaktyka chorób dietozależnych, takich jak cukrzyca, osteoporoza, nadciśnienie. Gdy dostarczamy naszym komórkom potrzebnych im składników, nasza waga się stabilizuje, a procesy starzenia ulegają spowolnieniu.

Aby wykonać badanie Genodiet Completo, wystarczy pobranie od pacjenta próbki DNA. Jest to bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut – próbkę zbiera się przez potarcie patyczkiem wymazowym wewnętrznych stron policzków. Następnie przekazywana jest ona do analizy laboratoryjnej. Po około 3 tygodniach pacjent otrzymuje wyniki badania, a wraz z nimi przejrzyste zalecenia żywieniowe opracowane przez ekspertów DF Medica Polska.

DF Medica Polska to uznana firma specjalizująca się w innowacyjnych badaniach i działalności w sektorze profilaktyki zdrowotnej. Jako podmiot leczniczy zajmuje się wykorzystaniem najnowocześniejszych metod diagnostycznych z dziedziny nutrigenetyki, nutrigenomiki i farmakogenetyki. W jej bogatym portfolio można znaleźć produkty oraz usługi bazujące na analizie DNA, których celem jest zapobieganie chorobom zależnym od diety – ich wczesne diagnozowanie i leczenie. DF Medica Polska jest partnerem Uniwersytetu Jagiellońskiego, konsorcjów naukowych oraz włoskiej firmy DF Medica.

Nadrzędnym celem DF Medica jest udostępnianie nowoczesnych badań służących ochronie zdrowia, akcentowanie diety jako istotnego elementu minimalizującego ryzyko chorób dietozależnych lub wspierającego leczenie. Ważną rolę w tym zakresie odgrywa współpraca z międzynarodowymi zespołami ekspertów – specjalistami w zakresie genetyki, dietetyki, medycyny, farmacji oraz kultury fizycznej. DF Medica angażuje się także w budowanie świadomego partnerstwa w relacji: pacjent – lekarz ‒ dietetyk ‒ trener. Firma sukcesywnie kształtuje trendy wykorzystywania wiedzy o genach, służące prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu, profilaktyce chorób cywilizacyjnych i wpływaniu na poprawę stanu zdrowia pacjentów oraz formę sportowców.