10 ciał sławnych osób – co mówią o nich liczby? Zawartość ciała w ciele

Ludzkie ciało to niekończąca się kopalnia tematów – tym razem zebraliśmy dla Was ciekawostki na podstawie przebadania 10 znanych sław!

BBC zamieściło na swojej stronie dość nietypowy kalkulator. Po wprowadzeniu daty urodzenia, płci, wagi i wzrostu, możemy przekonać się między innymi, z jakich pierwiastków chemicznych się składamy oraz ile kosztowałoby wyprodukowanie naszego ciała.

W redakcji Focusa postanowiliśmy zabawić się trochę pomysłem brytyjskiej stacji i sprawdzić jak wygląda prawdziwe wnętrze niektórych wpływowych ludzi i celebrytów.  

1. Mark Zuckerberg

Gdyby ułożyć wszystkie czerwone krwinki twórcy Facebooka obok siebie, osiągnęłyby długość ponad 224 tysięcy kilometrów. To ponad połowa odległości między Ziemią a Księżycem.

 

2. Elon Musk

Właściciel firmy Tesla Motors w wieku 45 lat zdążył wymienić swoje komórki tłuszczowe sześć razy. Zewnętrzna warstwa jego skóry zmieniła się aż 611 razy.

 

3. Steve Jobs

Ciało Steve’a Jobsa zawierało 800MB danych. Dla porównania słoń afrykański gromadzi 1050MB, a płytka DVD 4700MB.

 

4. Bill Gates

Jeśli policzyć koszt wszystkich „składników”, z jakich składa się ciało amerykańskiego milionera (takich jak tlen, węgiel czy potas), jego całkowita wartość wynosiłaby 1854 dolary (ok. 7058 złotych).

 

5. Barack Obama

W ciele prezydenta USA znajduje się 118 milionów metrów sześciennych krwi, czyli tyle ile potrzeba do zapełnienia 53 basenów olimpijskich.

 

6. Madonna

Gdyby królowa muzyki POP wyjątkowo nic nie robiła przez 24 godziny, jej ciało i tak samoczynnie byłoby w stanie spalić 1,6 pizzy.

 

7. Hilary Clinton

Ciało kandydatki na prezydenta USA zawiera ogromne ilości potasu, chloru, fosforu i sodu, których starczyłoby do wyprodukowania około 3.6 milionów zapałek.

 

8. Malala Yousafzai

Serce 19-letniej pakistańskiej aktywistki zabiło do tej pory ponad 800 milionów razy.

 

9. Królowa Elżbieta II

Ciało Elżbiety II zawiera 100 bilionów mikrobów. Ich łączna waga wynosi niemal tyle samo co mózg królowej.

 

10. Adele

W ciągu życia ciało piosenkarki wyprodukuje 400 jajeczek. Informacja genetyczna w nich zawarta jest równa 310 GB, czyli tyle ile pamięci zajmuje 26 odcinków serialu „Dziewczyny” zapisanych w jakości Blu-ray.