100. wydanie Focusa Historia w sprzedaży od 19 sierpnia!

Kim był Zawisza Czarny? Bohaterem, najlepszym rycerzem średniowiecza, a może tylko łasym na pieniądze najemnikiem? Odpowiedź znajdziesz w najnowszym numerze Focusa Historia.

Czy nasz najstarszy rycerz był tylko najemnikiem, mieczem do wynajęcia, współpracującym nawet z wrogami Polski? A może nie powinniśmy oceniać jego krwawej kariery stosując współczesne standardy? Tak czy inaczej Zawisza Czarny to postać monumentalna lecz nie kryształowa. 

W tym jubileuszowym, setnym numerze „Focusa Historia”, piszemy również: jak Polacy poszukują w Egipcie zaginionego grobu Herhora; jakie wraki można zobaczyć na dnie Bałtyku; jak wyglądała kariera sułtanki Roksolany, kto był najlepszym królem w historii Polski i czy prześmiewca PRL-u Stanisław Bareja był w specjalnych stosunkach z bezpieką.

WEŹ UDZIAŁ W WYJĄTKOWYM KONKURSIE!

Z okazji jubileuszowego numeru zapraszamy do udziału w konkursie. We wrześniowym magazynie znajdziesz 100 archiwalnych okładek “Focusa Historia”. Jedna z nich jest fałszywa. Znajdź ją! Numer fałszywej okładki wraz z krótkim uzasadnieniem, dlaczego czytasz „Focusa Historia”, prześlij na adres: [email protected] Spośród prawidłowych odpowiedzi wybierzemy 10 najciekawszych uzasadnień.

Na zwycięzców czeka 5 Gift Card wartości 300 zł do wykorzystania na stronie www.wyjatkowyprezent.pl oraz 5 rocznych prenumerat „Focusa Historia”. Konkurs trwa od 19 sierpnia do 15 września 2015 r. Wyniki opublikujemy na naszej stronie internetowej www.focus.pl. Zwycięzców powiadomimy mailem.

Wrześniowy numer Focusa Historia w sprzedaży od 19 sierpnia. Zobacz spis treści!