Najnowsza wersja Android Auto już jest. W ostatnim czasie Google wprowadziło sporo zmian

Google udostępnił już nową wersję samochodowego systemu operacyjnego. Android Auto 10.5 można już samemu zainstalować lub poczekać chwilę na automatyczną aktualizację. Pytanie, tylko, jakich nowości można się tym razem spodziewać.
Najnowsza wersja Android Auto już jest. W ostatnim czasie Google wprowadziło sporo zmian

W ostatnim czasie gigant z Mountain View wprowadził sporo zmian w Android Auto

System w 2023 roku znacznie zyskał na popularności, a wszystko dzięki ulepszeniom, jakie Google przygotował dla użytkowników. Pojawił się nowy interfejs, oferujący pełniejsze wrażenia dzięki wykorzystaniu większego rozmiaru ekranu do wyświetlania dwóch aplikacji jednocześnie. To znacznie wpływa na wielozadaniowość, bo jednocześnie można otworzyć mapy i aplikację muzyczną. Ponadto Android Auto pozwala już na korzystanie z wielu aplikacji, dotychczas dostępnych tylko na telefonie.

Czytaj też: Ta popularna funkcja przeglądarki Chrome doczeka się świetnego ulepszenia

Niedawno dodano takie apki, jak The Weather Channel, Zoom, WebEx i Prime Video. Weather Channel to jeden z najpopularniejszych internetowych serwisów pogodowych, dzięki któremu użytkownicy Android Auto będą na bieżąco z pogodą. Apka da znać o nieoczekiwanych zmianach pogodowych, takich jak burze, które mogą utrudnić podróż. Kierowcy Androida Auto otrzymają także prognozy godzinowe, powiadomienia i radar Trip View, dzięki któremu będą na bieżąco informowani o nadchodzących warunkach pogodowych. Co do Prime Wideo – z tego serwisu można korzystać tylko podczas postojów, natomiast Zoom i WebEx By Cisco pozwolą dołączać do zaplanowanych spotkań online, choć oczywiście będą się one odbywać tylko w formie audio.

Czytaj też: Inteligentne wyszukiwanie i inne nowości w Microsoft Edge. Można już je testować

Z racji, że ostatnia aktualizacja dodała do Android Auto całkiem sporo nowości, jesteśmy ciekawi, co przynosi wersja 10.5, dostępna już do poprania. Google jak zwykle skąpi szczegółów, ale do tego już chyba przywykliśmy. Zwykle dzieje się tak, gdy aktualizacja skupia się przede wszystkim na poprawkach błędów, doskwierających do tej pory kierowcom. Nie ma co jednak kręcić nosem, bo takie łatki są niezwykle istotne – w końcu każda awaria systemu podczas jazdy może mieć przykre konsekwencje.

Czytaj też: Bard zyskuje na znaczeniu. Integracja z usługami Google pomoże mu dogonić konkurencję

Jednym ze znanych błędów, jakie naprawia wersja 10.5, jest ten, który powodował, że Waze dla Android Auto nie działał i wyświetlał się komunikat „obliczanie trasy”, który zawieszał ekran i nie można było go przywrócić. Ponadto pojawia się kilka ulepszeń w zakresie stabilności. Google w ostatnim czasie mocno przyspieszył z udostępnianiem aktualizacji systemu, dlatego z jednej strony są one mało ciekawe, bo nie zawierają zbyt wielu nowych funkcji, ale z drugiej – pojawiają się one bardzo szybko, by naprawić ewentualne usterki.

Czytaj też: Xiaomi ma kłopoty. Operatorzy w tym kraju zaprzestają sprzedaży urządzeń producenta

Wdrożenie Androida Auto 10.5 odbywa się zgodnie z typową procedurą Google, a więc nie wszyscy otrzymają aktualizację jednocześnie. Wdrożenie zależy od wielu czynników, dlatego należy jeszcze uzbroić się w odrobinę cierpliwości i poczekać.