Ta popularna funkcja przeglądarki Chrome doczeka się świetnego ulepszenia

Tryb Obraz w obrazie, z angielskiego Picture-in-Picture (PiP), to jedna z tych funkcji, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie korzystania z przeglądarki. W Google Chrome dostanie on bardzo przydatne ulepszenie.
Ta popularna funkcja przeglądarki Chrome doczeka się świetnego ulepszenia

Google Chrome dostanie wkrótce przydatne ulepszenie

Funkcja PiP umożliwia oglądanie filmów w ruchomym oknie, zawsze wyświetlanym ponad innymi oknami. To bardzo przydatna opcja, zwłaszcza gdy przełączamy się pomiędzy różnymi programami, aplikacjami czy nawet kartami w jednej przeglądarce. Sama korzystam z niej bardzo często i nie wyobrażam sobie, by nagle zabrakło jej w używanej przeze mnie przeglądarce.

Czyta też: Bard zyskuje na znaczeniu. Integracja z usługami Google pomoże mu dogonić konkurencję

Teraz w Chrome pojawi się bardzo ciekawe ulepszenie dla tego trybu, które z pewnością spodoba się wszystkim, którym zależy na wielozadaniowości. Jak się dowiedzieliśmy, Google pracuje nad funkcją automatycznego PiP w serwisie YouTube. Filmy odtwarzane na platformie będą automatycznie odtwarzane w trybie Obraz w obrazie, gdy użytkownik przełączy kartę. Nie będziemy musieli niczego dodatkowo klikać, przeglądarka zrobi wszystko za nas i film pojawi nam się w mniejszym oknie, przesunięty do rogu ekranu.

Czyta też: Watch Unlock to nowa funkcja, dzięki której odblokowywanie telefonu będzie jeszcze prostsze

Może nie brzmi to jak coś, co potencjalnie zmieni życie, ale może być to naprawdę przydatna opcja. Podczas wykonywania wielu czynności w przeglądarce, zwłaszcza gdy mamy otarte kilkanaście kart, automatyczne PiP pozwoli oszczędzić czas i zwiększyć płynność pracy. Nie wiadomo tylko, czy będzie możliwość wyłączenia tej funkcji, czy może Google nie przewidział takiej potrzeby. Trzeba też pamiętać, że dotyczy to jedynie YouTube’a. Filmy oglądane w pozostałych serwisach będzie trzeba samemu przełączać w tryb PiP.

Czyta też: Aplikacja Zdjęcia na Windowsie stanie się jeszcze przydatniejsza. Microsoft przygotował kilka nowości

Kiedy powinniśmy spodziewać się pojawienia funkcji w Chrome? Nowość jest obecnie w fazie rozwoju i zapewne pojawi się w następnej wersji Canary, co oznacza, że jej debiutu w stabilnej przeglądarce powinniśmy oczekiwać bliżej końca roku. Zgodnie z informacjami, będzie kompatybilna z systemami Windows 11, Windows 10, macOS i ChromeOS. Jeśli chcielibyście już z niej korzystać, Microsoft testuje coś podobnego w Edge Canary – „Automatycznie włączaj obraz w obrazie w witrynach wideo”. Ci, którzy nie chcą przerzucać się na inną przeglądarkę, muszą natomiast uzbroić się w cierpliwość.

Czyta też: W zabezpieczeniach tych popularnych przeglądarek odkryto poważną lukę. Lepiej szybko pobierz aktualizację

Oprócz funkcji Auto PiP w przeglądarce, Google pracuje też nad kilkoma innymi ulepszeniami, takimi jak nowy tryb incognito dla lepszej „ochrony przed śledzeniem”. Trwają również prace nad pewnymi zmianami projektowymi związanymi z Material You, które wkrótce powinny zawitać do użytkowników w ramach aktualizacji.