Aparaty w Galaxy Z Fold 6 będą znajome i to w obu wersjach

Chociaż to normalne, że po premierze serii Galaxy S nasze oczy zaczynają kierować się w stronę nadchodzących składaków, to w tym roku jest nieco inaczej. Wszystko przez doniesienia o dwóch wariantach Galaxy Z Fold 6 oraz o różnicach, jakie będą pomiędzy tymi modelami.
Aparaty w Galaxy Z Fold 6 będą znajome i to w obu wersjach

Galaxy Z Fold 6 – co zaoferuje w kwestii aparatów?

Podczas tegorocznego wydarzenia Unpacked Samsung może pokazać nam znacznie więcej składaków. Od jakiegoś już czasu w doniesieniach powtarza się informacja o tańszym wariancie Galaxy Z Fold 6 oraz o wersji z dopiskiem Ultra, mającą przynieść najwięcej ulepszeń. Wspomina się również o analogicznych wersjach Galaxy Z Flip 6, jednak jak na razie niewiele szczegółów na ich temat się pojawiło, w przeciwieństwie do Folda.

Czytaj też: Samsung Galaxy S24 FE w końcu zadebiutuje w odpowiednim okresie

Mnogość i szczegółowość plotek zawsze są dobrym znakiem, bo dają mocno do zrozumienia, że naprawdę jest coś na rzeczy. Oczywiście nadal należy podchodzić do nich ze sporą rezerwą, ponieważ ostatecznie mogą nie mieć pokrycia w rzeczywistości. Jak to będzie w przypadku Galaxy Z Fold 6 i dwóch jego wariantów? Nie wiadomo, choć taka perspektywa brzmi całkiem prawdopodobnie, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę rozwój rynku oraz powolny spadek udziałów Samsunga w sprzedaży składaków. To najwyższy czas na zmiany.

Pozycję króla składaków mają umocnić tegoroczne dwa modele Z Fold 6. Pierwszy, czyli ten Ultra, odpowiednio droższy, ale za to napakowany ulepszeniami aż po brzegi. Doniesienia wskazują o zmianach konstrukcyjnych, dzięki którym smartfon będzie dużo cieńszy i lżejszy, a to ogromny plus. Ponadto Samsung ulepszy w nim aparaty, stawiając na ten sam sensor główny, jaki znaleźć możemy w Galaxy S24 Ultra – 200-megapikselowy ISOCELL HP2. Czy pozostałe aparaty też się tutaj znajdą? Trudno powiedzieć. Kwestią dyskusyjną pozostaje pojemność akumulatora. Ze względu na brak spójności w nazewnictwie, przecieki potrafią być mylące. Obecnie mówi się, że Galaxy Z Fold 6 dostanie akumulator 4400 mAh z ładowaniem 25 W, czyli to samo, co u poprzednika. Może to jednak dotyczyć zarówno modelu Ultra, jak i wersji tańszej, i osobiście mam nadzieję, że ta druga opcja będzie tą prawdziwą.

Czytaj też: Oura nie czeka na Galaxy Ring. Wprowadza nowe funkcje, umacniając swoją pozycję

Co do budżetowego Folda – ma on dużo nie różnić się od Galaxy Z Fold 5, choć pewne elementy mogą pochodzić jeszcze z czwartej generacji. Niedawno pojawił się raport ujawniający wymiary nadchodzącego modelu i są one bardzo podobne do tych w Galaxy Z Fold 4. Chodzi przede wszystkim o grubość, która ma przekraczać 14 mm. Czyżby więc Samsung zdecydował się na porzucenie zawiasów w kształcie kropli wody? Oby nie.

Czytaj też: Pixel 8 jednak dostanie sztuczną inteligencję. Google znalazł rozwiązanie, jak to zrobić

Najnowsze przecieki ujawniają nam też zestaw aparatów, jaki znajdzie się na pokładzie tańszego Fold 6. Jeśli wierzyć tym informacjom, Samsung sięgnie po konfigurację z zeszłorocznego modelu.  Oznacza to zestaw:

  • 50 Mpix, f/1.8, 24 mm (szerokokątny), 1/1,56″, 1.0 µm, Dual Pixel PDAF, OIS
  • 10 Mpix, f/2.4, 70 mm (krótki teleobiektyw), 1/3,94″, 1.0 µm, PDAF, OIS
  • 12 Mpix, f/2.2, 13 mm (ultraszerokokątny), 1/2,55″, 1,4 µm
  • dwa aparaty do selfie – 16 Mpix w środku i 10 Mpix na zewnątrz.