Apple wydaje niespodziewaną aktualizację iOS 17. Lepiej szybko ją zainstalować

Niecałe dwa tygodnie temu Apple udostępnił kolejną większą aktualizację dla systemu iOS 17, zawierającą sporo nowości i ulepszeń. Nie spodziewaliśmy się więc, że cokolwiek trafi do nas w najbliższym czasie. Tymczasem z zaskoczenia na iPhone’ach zaczyna pojawiać się iOS 17.2.1, który wszyscy użytkownicy powinni pobrać.
Apple wydaje niespodziewaną aktualizację iOS 17. Lepiej szybko ją zainstalować

Jakie zmiany przynosi niespodziewana aktualizacja iOS 17.2.1?

Wraz z aktualizacją iOS 17.2 na smartfony giganta z Cupertino trafiło kilka istotnych nowości. Przede wszystkim długo wyczekiwany Dziennik, a więc zupełnie nowa aplikacja, którą zapowiadano jeszcze podczas czerwcowej konferencji WWDC. Ponadto dostaliśmy opcję tłumaczenia dla przycisku akcji, choć to funkcja skierowana tylko dla iPhone’ów 15 Pro, tak samo, jak wideo przestrzenne. Pojawiła się również strzałka nadrabiania zaległości, pozwalającą łatwo przejść do pierwszej nieprzeczytanej wiadomości w rozmowie oraz rozszerzone opcje udostępniania kontaktów, kart pokładowych czy biletów w ramach Air Drop.

Czytaj też: Apple w poważnych tarapatach. Kończy ze sprzedawaniem Apple Watch

Była to druga duża aktualizacja systemu dla iPhone’ów w tym roku i byliśmy przekonani, że nic więcej nas ze strony Apple’a nie czeka. Zaskoczeniem jest więc poprawka iOS 17.2.1, oznaczona przez producenta jako pakiet zawierający „ważne poprawki błędów” i „zalecany dla wszystkich użytkowników”. W zasadzie gigant wydał jednocześnie również aktualizacje dla Safari na komputerach mac, jednak na stronie pomocy nie wyszczególnił, co takiego naprawia tym razem.

Czytaj też: Na taką zmianę w iPadach czekaliśmy od dawna. Model Pro dostanie świetne ulepszenie

Zwykle, kiedy pojawiają się tego typu poprawki, zwłaszcza wydane tak szybko po większej aktualizacji, można być pewnym, że chodzi o coś pilnego. Apple nie podał żadnych konkretów, co z kolei może wskazywać na jakąś istotną lukę w zabezpieczeniach. Znamy to z Androida – Google najpierw udostępnia łatkę, a kiedy zostaje ona zainstalowana na większości urządzeń, gwarantując ich bezpieczeństwo, zdradza więcej informacji. Być może więc właśnie o to chodzi.

Czytaj też: Kiedy gogle Apple Vision Pro trafią do sprzedaży? Poznaliśmy szczegóły

W dodatku wydanie jej przed świętami również jest rozsądne. Gigant z Cupertino wie przecież, że iPhone’y wylądują pod choinkami wielu osób, dlatego zadbał, by dostali oni w pełni bezpieczne urządzenia. Warto też pamiętać, że w ostatnim czasie smartfony producenta były ofiarą wielu ataków spyware, dlatego najlepiej zaraz po otrzymaniu informacji o dostępności aktualizacji – zainstalować ją, by mieć pewność, że nic nie zagraża naszemu bezpieczeństwu. Łatkę znajdziecie, przechodząc do Ustawień > Ogólne > Zaktualizuj oprogramowanie i tam należy wybrać opcję Pobierz i zainstaluj iOS 17.2.1.