One UI 6 i Android 14 w końcu trafiają na ex-flagowce Samsunga. Posiadacze Galaxy S22 trochę się naczekali

Chociaż Android 14 nadal nie doczekał się stabilnej wersji, poszczególni producenci już udostępniają swoje autorskie nakładki oparte na tym systemie. Oczywiście na razie w ramach testów beta, bo minie jeszcze sporo czasu, zanim właściciele urządzeń doczekają się oficjalnych, stabilnych wersji. Jednym z producentów naprawdę sprawnie radzącym sobie z aktualizacjami jest Samsung, który właśnie udostępnił One UI 6 z nowym Androidem kolejnym urządzeniom.
One UI 6 i Android 14 w końcu trafiają na ex-flagowce Samsunga. Posiadacze Galaxy S22 trochę się naczekali

Seria Galaxy S22 w końcu doczekała się testowej wersji One UI 6 i Androida 14

Google jest już na ostatnim etapie testowania Androida 14. Co prawda spodziewaliśmy się, że nowy Android zadebiutuje jeszcze we wrześniu, ale okazało się, iż na prezentację będziemy musieli poczekać nieco dłużej, bo do 4 października. Trochę to pokrzyżowało plany producentów, ale cóż – muszą dostosować się do nowych warunków. Zresztą, niewiele mają czasu na narzekanie, bo większość z nich intensywnie pracuje nad swoimi autorskimi interfejsami opartymi na tym systemie. Samsung nie jest wyjątkiem i już od jakiegoś czasu udostępnia wersje beta One UI 6 opartego na Androidzie 14 kolejnym modelom.

Czytaj też: Testujesz Androida 14? O tym powinieneś wiedzieć, zanim pojawi się kolejna aktualizacja

W pierwszej połowie sierpnia aktualizacja trafiła do posiadaczy tegorocznych flagowców z serii Galaxy S23. Spodziewaliśmy się co prawda, że w następnej kolejności beta trafi do Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5, a także zeszłorocznych flagowców, tymczasem producent nas zaskoczył, udostępniając w zeszłym tygodniu betę dla Galaxy A34. To bardzo ciekawy ruch, zwłaszcza że to pierwszy raz, kiedy Samsung w ogóle udostępnił betę One UI dla telefonów Galaxy A3x.

Czytaj też: Galaxy S23 FE w pełnej okazałości. Wygląda na to, że premiera jest tuż za rogiem

Na szczęście posiadacze modeli z serii Galaxy S22 nie musieli długo czekać. Na razie w Korei, ale Samsung w końcu dodał je do programu beta, więc kiedy rozszerzy dostępność aktualizacji, chętni właściciele Galaxy S22, Galaxy S22+ i Galaxy S22 Ultra będą mogli przetestować nowy system.

Jeśli chodzi o nowości, jakie przynosi ze sobą One UI 6 z Androidem 14, to wiemy, że pojawi się przeprojektowane okno powiadomień i szybkich ustawień, przynoszące powiew nowoczesności na smartfony Samsunga. Firma skorzysta z nowego układu z większymi przełącznikami ułatwiającymi sterowanie. Przełączniki najczęściej używanych szybkich ustawień, takich jak Wi-Fi, Bluetooth, Kontroler jasności, Inteligentny widok i Sterowanie urządzeniem zostały powiększone, a tło w szybkich ustawieniach rozmyte. Kolejną kluczową zmianą jest możliwość dostosowania ekranu blokady w oparciu o tryby i procedury, dzięki czemu można ustawić różne ekrany blokady w zależności od pory dnia i dnia. Ponadto pojawią się: ulepszone wyświetlanie okładek albumów, niestandardowe widżety aparatu, nowy projekt emoji, optymalizacja jakości, odtwarzanie filmów w tle w aplikacji Samsung Internet czy nowe ustawienia automatycznej liczby klatek na sekundę dla filmów.

Czytaj też: Stabilny iOS 17 już dostępny. Twój iPhone dostanie sporo nowości

To oczywiście tylko część przygotowanych przez producenta ulepszeń i zmian. Dojdą do nich też te, które wprowadza Android 14, więc trochę tego będzie. Jeśli nie możesz doczekać się aktualizacji, pilnie wypatruj powiadomienia o możliwości dołączenia do testów beta. Pamiętaj tylko, że taka wersja może zawierać błędy i sprawiać nieco problemów podczas użytkowania, choć na tym etapie raczej nie powinno być to aż tak uciążliwe.