Nie chodzi o to, by manipulować innymi. Wystarczy być taką wersją siebie, z jaką sami chcielibyśmy mieć do czynienia. Dawać innym to, czego sami potrzebujemy. Czy jest to zainteresowanie? Poświęcona uwaga? Entuzjazm? Działaj, to się udziela!

 

Przyciągaj merytorycznie

Poznaj kilka przydatnych umiejętności, dzięki którym inni będą czuli się w Twoim towarzystwie komfortowo. A wtedy nie mam mowy o samotności.

1. Okazuj entuzjazm

Podsycaj ogień zachwytu. Pomnażaj dobrą energię. Dziel się radością życia. Bądź pełen pasji. Zawsze, ale to zawsze ciągnij do góry. A z pewnością – nie gaś entuzjazmu swojego rozmówcy. Nie krytykuj bez dostrzegania pozytywnych aspektów. Nie mów „Absolutnie nie”. Za to…

2. Korzystaj z okazji

Bądź spontaniczny i elastyczny i odważny. Mów „tak” szalonym pomysłom. Ludzie uwielbiają przebywać wśród tych, którzy traktują życie, jak fascynującą przygodę! Dawaj innym poczucie, że są we właściwym miejscu we właściwym czasie. To właśnie z tobą, w tej kawiarni trwa najbardziej odpowiednia chwila.

3. Pozwalaj innym czuć się swobodnie

Pierwsza zasada – by inni czuli się swobodnie, sam musisz czuć się swobodnie. Okazuj to zrelaksowaną postawą (siedź wygodnie i zdecydowanie, nie stój z założonymi rękami – to postawa zamknięta, która działa na twoich rozmówców podświadomie), oddechem i tonem głosu. To się udziela! Pozwalaj innym na błędy, nie oceniaj, nie krępuj, pozwalaj być sobą, wygłupiaj się. Ktoś niechcący oblał cię wodą? Uśmiechnij się, powiedz, że nie szkodzi i kontynuuj rozmowę. Albo odważnie – zaśmiej się i polej się jeszcze bardziej. A może (jeśli wiesz, że nie zakończy się to spoliczkowaniem...) - z uśmiechem odwzajemnij się tym samym?