Czy da się zwiedzić zamki, po których zostały już tylko ruiny?

Tak – to możliwe, dzięki najnowszej aplikacji na Focus.pl. Dzięki wirtualnej podróży po zamkach 3D można zajrzeć do komnat oraz przespacerować się po korytarzach i krużgankach wielkich zamczysk. To szansa, aby zobaczyć w pełni zrekonstruowane zamki, po których w rzeczywistości pozostały tylko ruiny.

Już teraz można wirtualnie zwiedzać zamek w Człuchowie  i zamek Gaillard w Normandii. Taka wirtualna wycieczka jest znacznie ciekawsza niż zwiedzanie ruin. Dlaczego?

Obie budowle zostały wirtualnie zrekonstruowane na podstawie historycznych planów i pomiarów. Obecnie w Człuchowie istnieje już tylko wieża i kościół, zbudowany znacznie później na fundamentach zamku. Zamek Gaillard w Górnej Normandii został zburzony w XVII wieku z rozkazu Henryka IV i kardynała Richelieu. Zamki w sieci są o wiele ciekawsze niż ich ruiny – można je obejrzeć w momencie ich największej świetności. A jest na co popatrzeć. Zamek w Człuchowie był siedzibą konturów krzyżackich, a zamek Gaillard został zbudowany w jeden rok przez króla Ryszarda Lwie Serce i służył do obrony angielskich posiadłości w Normandii – był więc siedzibą królewską – nawet wtedy, gdy został przejęty przez francuskiego monarchę Filipa Augusta.

Dzięki wirtualnej wycieczce zwiedzający mogą w znakomity sposób uzupełnić swoją wiedzę o obydwu budowlach. Użytkownicy znajdą na stronie informacje o historii obiektów, ich zdjęcia oraz video, które prezentuje, jak może wyglądać wędrówka po zrekonstruowanych zamkach.

Weź udział w konkursie i znajdź hasło

W komnatach zamkowych ukryte jest hasło. Należy skompletować ukryte w zakamarkach komnat litery hasła, które następnie trzeba wysłać pod wskazany adres emaliowy. Informacje o konkursie użytkownicy znajdą na tej stronie.

Jak zwiedzać?

Wirtualna wycieczka możliwa jest po zainstalowaniu niewielkiego programu, który umożliwi poruszanie się po zamkach. Nawigacja jest bardzo prosta. Po korytarzach i krużgankach można wędrować sterując strzałkami na klawiaturze komputera oraz myszką.

Życzymy udanej wycieczki!

Przejdź do strony z zamkami >>

Weź udział w konkursie >>