Dlaczego rozmawiamy sami ze sobą? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o wewnętrznym głosie.

Wsłuchaj się w swój wewnętrzny głos. To on podpowie ci, co jest dla ciebie naprawdę dobre” – taką radę można usłyszeć od wielu trenerów osobistych. Najczęściej mają oni jednak na myśli nie tyle głos, co system wartości i przekonań, intuicję itd. Tymczasem coś takiego jak głos wewnętrzny naprawdę istnieje i jest przedmiotem badań psychologów i antropologów.

Jeśli ktoś się przyzna, że słyszy głosy we własnej głowie albo rozmawia sam ze sobą, często uważamy to za coś dziwnego. Błąd! Praktycznie każdy z nas ma nie tylko swój wewnętrzny głos, ale wręcz dwa czy nawet kilka głosów – i jest to zupełnie normalne. O tym, dlaczego rozmawianie, a nawet spieranie się ze sobą samym jest ważne i potrzebne każdemu z nas opowie mój gość w studiu TOK FM – prof. Victor Rosenthal, antropolog z Instytutu Marcela Maussa w Paryżu, stypendysta w Polskim Instytucie Studiów Zaawansowanych PIASt.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o biologii moralności, interfejsach mózg-komputer i ucieleśnieniu.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 29 kwietnia o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!